Veni, vidi, vici Orkana. Pierwsze miejsce zdobyte

19:37, 15.09.2024 B.S. Aktualizacja: 20:57, 15.09.2024

Orlen Orkan Sochaczew wygrał na Maracanie z Juvenią 24:0 i przejął szturmem pierwsze miejsce w tabeli Ekstraligi. Aktualni mistrzowie Polski są siłą nie do zatrzymania w krajowych rozgrywkach. Tradycyjnie już dopisała także publiczność, która niosła dopingiem swoich ulubieńców po ważne punkty. Ten trudny i ważny z perspektywy układu tabeli mecz IV kolejki rozegrano w niedzielne popołudnie 15 września. W najbliższy weekend nasza drużyna wyjedzie do Lublina.

[FOTORELACJA]14616[/FOTORELACJA]

Orlen Orkan Sochaczew to istny żywioł. Drużyna po III kolejce i rozegranych dwóch, fenomenalnych meczach uplasowała się na 4. miejscu. W sprzyjających okolicznościach ekipa Macieja Brażuka i Tomasza Malesy mogłaby zaatakować pierwsze miejsce. Z wielką radością drużyna przyjęła zwycięstwo Ogniwa Sopot z Pogonią w sobotnie popołudnie. Gospodarze wygrali 18:11.

Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem

Rugbiści Orkana doskonale zdawali sobie sprawę z rangi meczu z Juvenią, jak i trudnego kalendarza. Przystępowali do trzeciego, ligowego meczu domowego po dwóch piekielnie trudnych, ale wygranych starciach z Ogniwem i Pogonią. Zmęczenie dawało się we znaki. Gry nie ułatwiała także pogoda. Grząskie boisko utrudniało utrzymanie pozycji w młynie, a śliska piłka wypadała z rąk. Ostatecznie to rugbiści Orkana lepiej odnaleźli się w trudnych warunkach.

- Było grząsko, śliska piłka. Ciężko się grało szeroko, ale udało nam się rozegrać kilka ciekawych akcji i wygraliśmy do 0 ten mecz -

- powiedział Kacper Wróbel, który został uznany najlepszym zawodnikiem ataku Orkana.

- Nasi koledzy z Krakowa bardzo mocno stawiali się w formacji młyna. To zdecydowało, że nie tracili aż tylu punktów. My mieliśmy swoje sytuacje w pierwszej połowie. Byliśmy na przedpolu, ale nie rozegraliśmy sytuacji 4 na 2. Piłka wypadała nawet na polu punktowym. Skorygujemy to, żeby za tydzień takich błędów nie popełnić -

- dodał trener Orlen Orkana Maciej Brażuk.

Pierwsze punkty na początku spotkania w 5 minucie położył Michał Gadomski. Juvenia zwarła szyki i przez długi czas nie popełniała błędów. Gra głównie toczyła się na środku boiska i przed polem punktowym gości. Śliska piłka niestety często wypadała z rąk gospodarzy, którzy częściej tworzyli przewagę w ataku. Niestety wynik nie zmieniał się przez niemal 60 minut.

Dziać zaczęło się dopiero w okolicach 60 minuty. Pieter Steenkamp efektownym kopnięciem zaliczył słupek. Chwilę później zamieszanie przed linią końcową wykorzystał Kacper Wróbel, który po szybkim obrocie wybiegł na przyłożenie. Goście zgarnęli trzecią żółtą kartkę, a Orkan poczuł okazję do podkręcenia wyniku. 5 minut przed końcem meczu Kudakwashe Nyakufaringwa rozłupał formację obronną Juvenii, niczym lodołamacz bezkresną krę na morzu Północnym. Kilku rywali odbiło się od potężnego zawodnika Orkana. Wynik 24:0 rzutem karnym ustalił Pieter Steenkamp.

- Zwycięstwo za 5 punktów to było to, co sobie zakładaliśmy prze tym spotkaniem. Kolejny trudny mecz z mocną drużyną, która w poprzednim sezonie zajęła 4. miejsce. Idziemy dalej do przodu. Teraz czeka nas wyjazd do Lublina na bardzo trudny teren -

- powiedział Tomasz Malesa, drugi trener Orkana.

Orlen Orkan Sochaczew jednym zwycięstwem z Juvenią ustrzelił dublet, a nawet hattrick. Była to bowiem trzecia wygrana w trzecim rozegranym meczu sezonu 2024/2025. Na dodatek pozwoliła ona drużynie Macieja Brażuka wskoczyć na najwyższe miejsce podium. Orkan i Life Style Catering RC Arka Gdynia to jedyne niepokonane siły Ekstraligi. Kolejny sprawdzian formy już za kilka dni. W najbliższy weekend Orkan zagra z Edach Budowlanymi w Lublinie.