Zamknij

Dragonowe Morsy rozpoczęły sezon

14:52, 26.11.2023 B.S. Aktualizacja: 14:53, 26.11.2023
Skomentuj

Nasza lokalna społeczność morsów, czyli miłośników zimowych kąpieli w Bzurze, zrzeszona pod szyldem UKS Dragon Fight Clubu Sochaczew zainaugurowała nowy sezon. W niedzielne przedpołudnie 26 listopada około 70 osób wspólne weszło do rzeki, by promować zdrowie, aktywność fizyczną i pielęgnować swoją bardzo ciekawą pasję.

Poczynaniom sochaczewskich morsów towarzyszyły oczywiście uśmiechy ze strony szczelnie opatulonych przed zimnem spacerowiczów. Nasi bohaterowie, czyli miłośnicy zimowych kąpieli dzielnie przetrwali rozgrzewkę, jak i wejście do wody. To oczywiście odbywało się pod okiem instruktorów i ratowników. Wszyscy uczestnicy bezpiecznie weszli do Bzury i spędzili tam odpowiednio od jednej do kilku minut w zależności od stopnia zaawansowania. 

Wspólne morsowanie staje się już wielką sochaczewską tradycją. jednym z inicjatorów wchodzenia do wody jest Sławomir Cypel, trener i prezes UKS Dragon Fight Clubu Sochaczew, który sam widzi wiele korzyści w tym sporcie ekstremalnym. Trzeba przyznać, że społeczność morsów w Sochaczewie ma się bardzo dobrze, a mieszkańców wchodzących do Bzury w mniejszych grupkach w okolicy Plaży Miejskiej można w sezonie zimowym spotykać regularnie. Hartowanie organizmu zimą nie tylko dostarcza energii. To przede wszystkim budowanie odporności i wzmacnianie naszego ciała. Nie trzeba ukrywać, że samo wejście do wody w temperaturze bliskiej zeru lub poniżej tej wartości jest także wielką próbą charakteru. Morsowanie przekłada się na poprawę wydolności układu sercowo-naczyniowego, poprawę krążenia, a także na lepsze ukrwienie skóry. 

Miejmy nadzieję, że nasze Sochaczewskie i Dragonowe Morsy będą dumnie pielęgnować tę tradycję i zachęcać innych mieszkańców hartowania swojego ciała i ducha.

Foto: Miasto Sochaczew

(B.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%