RC Orkan zrobił swoje. Poznań zdobyty

21:24, 18.03.2023 B.S. Aktualizacja: 14:01, 19.03.2023

Trzy rzeczy w życiu są pewne: śmierć, podatki i wysokie wygrane rugbistów Orkana nad Posnanią, a przynajmniej w tym sezonie. Drużyna z Sochaczewa pewnie pokonała rywala w X kolejce Ekstraligi 80:12. Mecz rozegrano w sobotę 18 marca. Kibice już zacierają ręce na myśl o hicie XI kolejki i powtórce minionego finału. Już 25 marca o 16:00 Orkan zagra w Sopocie z Ogniwem.

RC Orkan Sochaczew pojechał do Poznania i zrobił swoje. Sensacji nie było. Rywale nawet przez chwilę nie zagrozili drużynie prowadzonej przez Macieja Brażuka. Orkan rozgrywał, w pełni kontrolował przebieg meczu i punktował rywala przyłożeniami. Efektem tej dominacji była niemal 50-punktowa zdobycz do przerwy. Goście na swoje przyłożenie czekali do 80 minuty.

Trener Maciej Brażuk chwalił rywali przed sobotnim spotkaniem i zachęcał do dopingu. Trzeba przyznać, że mecz z Posnanią można raczej określić sympatycznym "beforkiem" przed właściwą imprezą. A ta już w najbliższą sobotę. W ramach drugiego meczu rundy wiosennej, w XI kolejce Orkan zagra z Ogniwem w Sopocie. Będzie to powtórka rozegranego w czerwcu minionego roku finału Ekstraligi, z którego to sochaczewianie wyszki zwycięsko.

- Ostatnie mecze, które tam rozgrywaliśmy kończyliśmy zwycięstwem -

- mówił Maciej Brażuk, najlepszy sochaczewski trener minionego roku.

Mecz Orkana z Ogniwem odbędzie się w Sopocie już w najbliższą sobotę 25 marca o 16:00. Rugbiści Macieja Brażuka są najlepiej punktującą drużyną w Ekstralidze.