Zamknij

Szkoła Podstawowa w Brzozowie Starym druga w Polsce

11:17, 21.11.2022 redakcja Aktualizacja: 11:26, 21.11.2022
Skomentuj

W poniedziałek 21 listopada w Szkole Podstawowej w Brzozowie Starym miała miejsce bardzo miła uroczystość. Minister Maciej Małecki wręczył puchar za zajecie II miejsca w III Multisportowym Turnieju Miast zorganizowanym przez fundację Orły Sportu.  

[FOTORELACJA]12091[/FOTORELACJA]

Multisportowy Turniej Miast został zorganizowanym przez fundację Orły Sportu w czterech miastach na terenie całej Polski. Oprócz SP w Brzozowie Starym udział w nim wzięły szkoły z Lubaczowa, Kielc i Głuchołazów. We wrześniu rywalizacja sportowa w kilku konkurencjach toczyła się w nowo otwartej hali sportowej w Brzozowie Starym. Dzieci i młodzież z gminy Iłów zaprezentowały się bardzo dobrze zajmując w końcowej klasyfikacji drugie miejsce z dorobkiem 3851 punktów. Na pierwszej pozycji uplasowały się Kielce, które uzbierały 6108 punktów. Trzecia lokata przypadła Głuchołazom 3089 punktów, ma czwarta szkole z Lubaczowa, która uzbierała 1910 punktów. 

- Bardzo się cieszę, że ten okazały puchar za zajęcie drugie miejsca w Polsce przypadł właśnie Wam. Mam nadzieję, że będzie to motywacja do dalszej pracy nie tylko w sporcie, ale i nauce

- powiedział Minister Maciej Małecki, który wręczał puchar.

Swojego zadowolenia nie krył także Andrzej Grabarek, dyrektor szkoły podstawowej w Brzozowie Starym. 

- To dla nas bardzo duże wyróżnienie. Cieszę się, że taka mała szkoła jak nasza zaprezentowała się tak dobrze na tle innych szkół w całej Polsce.

Multisportowy Turniej Miast zorganizowała fundacja Orły Sportu. Czy jest szansa, żeby za rok tego typu imprezy sportowy zawitały do powiatu sochaczewskiego?

- Mam nadzieję, że tak. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu w Ministerstwie Sportu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w przyszłym roku ponownie zawitamy na ziemię sochaczewską

- powiedział Rafał Wosik, prezes fundacji. 

 

(redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

CiekawyCiekawy

5 1

To minister Małecki jest też ministrem od sportu, czy tylko się załatał na zdjęcia ??? 13:07, 21.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

wswwsw

3 0

aha... 2 miejsce na 4 drużyny...sukces niebywały... 18:59, 23.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%