Zamknij
REKLAMA

Sochaczewscy WOPR-owcy szkolą się nad morzem

18:36, 10.07.2021 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

W czwartek 8 lipca sochaczewscy WOPR-owcy wyruszyli na obóz kondycyjno-sportowy do Łeby. Tam pod okiem instruktorów będą uczyć się ratownictwa morskiego. Choć w obozie bierze udział aż 53 podopiecznych, to niestety w całym kraju ratowników brakuje. 

Tegoroczne statystyki utonięć niestety znów robią negatywne wrażenie. jak zwykle głównym powodem wypadków nad wodą pozostają brawura, alkohol i wybieranie nieoznakowanych i niebezpiecznych zbiorników wodnych. Choć kolejnym poważnym problemem WOPR-u są braki kadrowe, to jest nadzieja na poprawę sytuacji. 

W czwartek 8 lipca aż 53 podopiecznych wyruszyło na obóz kondycyjno-sportowy zorganizowany przez Sochaczewski oddział WOPR. 

- Rozpoczynamy obóz kondycyjno-sportowy. Będziemy pływać w morzu, uczyć się ratownictwa morskiego, będzie także czas na naukę windsurfingu i pływanie na skuterze wodnym. Przyszli ratownicy potrafią odpoczywać aktywnie, dlatego im ciężej będziemy pracować, im bardziej się zmęczymy, tym będziemy bardziej wypoczęci - mówi w imieniu podopiecznych Ewelina Jamka, sekretarz sochaczewskiego WOPR. 

Praca nad morzem to także element "życia" ratowników, dlatego bardzo ważne jest zdobywanie cennego doświadczenia i praktyki. Okazuje się, że młodzi ratownicy będą uczyć się fachu w warunkach niemal ekstremalnych - mają zgodę pływania przy czerwonej fladze. A jak radzą sobie z temperaturą wody w Bałtyku? 

- Woda w Bałtyku jest zawsze ciepła dla ratowników - dodaje z uśmiechem Ewelina Jamka, sekretarz sochaczewskiego WOPR. - Generalnie, gdy woda ma więcej niż 14 stopnie nie narzekamy. Gdy jest naprawdę zimno mamy ze sobą pianki, które zakładamy w zależności od pogody i warunków - dodaje. 

W ostatnim czasie WOPR poinformował także o zdanych egzaminach młodych ratowników. Uroczystość wręczenia certyfikatów i ślubowanie odbyły się 26 czerwca po spływie kajakowym. 

Foto: Ewelina Jamka, WOPR Sochaczew

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%