Orkan Sochaczew traci zwycięstwo w ostatnich minutach

21:03, 08.05.2021 B.S Aktualizacja: 21:51, 08.05.2021

Pewne prowadzenie, kontrolowanie przebiegu gry i dramatyczne ostatnie minuty - tak najłatwiej opisać mecz, który miał miejsce 8 maja przy ul. Warszawskiej w Sochaczewie. Orkan przegrał ze Skrą Drobin 3:4, choć drużyna Józefa Szajewskiego prowadziła 3:1 do 70 minuty.

[FOTORELACJA]10311[/FOTORELACJA]

Orkan rozegrał bardzo ciekawy mecz ze Skrą Drobin, choć końcowy wynik może nie cieszyć miłośników sochaczewskiej piłki. Spotkanie XX kolejki płockiej Klasy okręgowej z pewnością mogło się podobać.

W 23 minucie po błędzie w obronie Skry gola na 1:0 strzelił Wójcik. 2 minuty później groźny strzał gości obronił bramkarz Orkana. W 31 minucie sochaczewianie podwyższyli prowadzenie. Strzał Wójcika został obroniony, ale dobitka Kaczorowskiego już nie. W 42 minucie piłkarz Skry zobaczył żółtą kartkę.

Drugą połowę goście, zajmujący wyższe miejsce w tabeli rozpoczęli agresywniej. Efektem ataków był gol kontaktowy z kontry w 49 minucie. W 65 minucie piłkarze Orkana podwyższyli prowadzenie i wydawało się, że kontrolują mecz i dowiozą zwycięstwo. 5 minut później Skra przejęła piłkę po wykonywanym przez Orkan aucie. Choć miało to miejsce w środkowej części boiska, to goście szybko przenieśli piłkę środkiem pod pole karne gospodarzy i strzelili gola.

3 ostatnie minuty meczu to dramat Orkana. Po błędzie obrońcy Skra przejęła piłkę - jeden z piłkarzy w białych koszulkach wbiegł w pole karne i pokonał bramkarza. Obrona się posypała, zabrakło sił, czego efektem była kolejna strata i.. jeszcze jeden gol Skry, która na minutę przed końcem wyszła na prowadzenie 3:4.

- Zawaliliśmy ten mecz. Zrobiliśmy parę błędów w defensywie i zabrakło koncentracji i sił. Właśnie Skra nie była straszna, cały mecz dawaliśmy radę. Już mieliśmy pewny wynik. Sam nie wiem do końca, co się wydarzyło w tej końcówce. Szkoda naprawdę tego meczu i wyniku - tak opisuje przebieg zdarzeń Mateusz Kaczorowski, zawodnik Orkana Sochaczew.

Orkan Sochaczew zajmuje 13 miejsce w tabeli. Za tydzień 15 maja drużyna Józefa Szajewskiego rozegra wyjazdowe spotkanie XXI kolejki ze Stoczniowcem Płock.