Zamknij
REKLAMA

Bieg Cichociemnych Sochaczew 2021. Znamy datę, można zacząć ćwiczyć

12:36, 28.01.2021 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

VIII edycja Biegu Cichociemnych odbędzie się 19 czerwca. Miłośnicy biegów przełajowych będą mogli rywalizować na znanych już dystansach 5, 10 i 14 km. Rejestrację zawodników dostępna jest przez specjalny panel. Tegoroczna edycja dedykowana jest Aleksandrowi Tarnawskiemu, ostatniemu żyjącemu "Cichociemnemu" spadochroniarzowi AK.

Bieg Cichociemnych to nie jedyny warty odnotowania punkt w kalendarzu miłośników sportowych wyzwań. Pod koniec lutego odbędzie się także pierwsza w tym roku gala Amatorskiej Ligi MMA w Sochaczewie. 

- 27-28 lutego, czyli w ostatni weekend miesiąca odbędzie się gala Amatorskiej Ligi MMA. Jest to wydarzenie najbliższe memu sercu, ponieważ będzie ona dedykowana pamięci Żołnierzy Wyklętych. Co więcej tę imprezę, jak i bieg dedykujemy ostatniemu żyjącemu "Cichociemnemu" Aleksandrowi Tarnawskiemu "Upłaz", który 8 stycznia, w tym samym dniu co ja, skończył 100 lat - tłumaczy Sławomir Cypel, organizator Biegu Cichociemnych.

W tym roku ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią wydarzenie odbędzie się w podobnej formule, co zeszłoroczny bieg. Zawodnicy na starcie zameldują się w małych grupach, a rywalizacja będzie przebiegać falowo.

Czy jest szansa na dodatkowe atrakcje i piknik militarny?

- Chęci i możliwości są spore, natomiast będziemy musieli dostosować się do okoliczności związanych z obostrzeniami. W tej chwili ciężko nam powiedzieć, co będziemy w stanie zrobić. Największym plusem jest pozyskanie patronatu prezydenta Andrzeja Dudy. Mamy także ciekawych sponsorów, ale cóż z tego, skoro nie możemy organizować Biegu Cichociemnych w wymarzonej przeze mnie formule. Bieg jest motywem przewodnim. W zeszłym roku mieliśmy mieć nawet niespodziankę w postaci przelotu słynnego śmigłowca Black Hawk. To było w realizacji ale niestety pandemia pokrzyżowała plany - dodaje organizator Sławomir Cypel.

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%