Zamknij
REKLAMA

Aktywni Sochaczew debiutują w nowej dyscyplinie

23:44, 25.01.2021 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

Reprezentantki Klubu Maratończyka Aktywni Sochaczew w miniony weekend po raz pierwszy wystartowały w nowej dyscyplinie. 24 stycznia w zawodach zorganizowanych przez UKS MTE Milanówek Maria Dudkowska, Dominika Czubak, Zuzanna Basior i Gabriela Flis spróbowały swoich sił w skoku wzwyż. Jak im poszło?

Skok wzwyż to trudna technicznie dyscyplina. Choć treningów było mało, to osiągnięte wyniki napawają optymizmem.

- Do Milanówka pojechaliśmy w składzie Maria Dudkowska, która rywalizowała w kategorii U14 oraz Dominika Czubak, Zuzanna Basior, Gabriela Flis. Może troszkę wydawać się to szalone ale dziewczyny wystartowały raptem tylko po dwóch specjalistycznych treningach skoku wzwyż. Tu należą się podziękowania trenerowi Mieczysławowi Szymajdzie (UKS Błyskawica Domaniewice) za udostępnienie sali gimnastycznej w Domaniewicach oraz przeprowadzenie pierwszych treningów - tłumaczy trener Emanuel Zimny. 

W kategorii U14 Maria Dudkowska poradziła sobie z poprzeczką zawieszoną na wysokości 1 m. Kolejnej wysokości niestety już nie udało się pokonać. Finalnie zawodniczka zajęła 8 miejsce. W kategorii młodziczek U16 najlepiej poradziła sobie Dominika Czubak. Bez problemu pokonywała wysokości 115, 120, 125 i 130 cm, a tym ostatnim wynikiem zakończyła zawody na 7 pozycji. Lokatę za nią z rezultatem 115 cm zajęła Gabriela Flis. Zuzi Basior tym razem nie udało się zaliczyć żadnej z wymaganych konkursem wysokości.

KM Aktywni Sochaczew działają bez zbierania jakichkolwiek składek od uczestników zajęć lekkoatletycznych. Pomoc czerpiemy z dotacji Urzędu Miasta Sochaczew oraz programu Lekkoatletyka dla Każdego. 

Źródło: Emek w biegu

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%