Kadeci Orkana najlepsi w Polsce w rugby 7

00:28, 14.09.2020 B.S Aktualizacja: 00:30, 14.09.2020

Kadeci Orkana walczyli z najlepszymi drużynami w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podopieczni Tomasza Malesy wrócili z Łodzi z tytułem mistrzów Polski.W finale dwudniowych rozgrywek kategorii wiekowej U-16 pokonali Budowlanych Łódź 27:21. Turniej odbył się 10 i 11 września.

Kadeci Orkana Sochaczew turniej rozpoczęli jak burza i pokonali w fazie grupowej wszystkich rywali. Następnego dnia, w sobotę czuć było wielkie emocje. Półfinał poszedł po myśli zawodników Tomasza Malesy, którzy nie dali szans drużynie z Bolesławca i wygrali 35:5. W finale Orkan grał z gospodarzami - Budowlanymi Łódź. Choć obie drużyny walczyły do samego końca, to z tytułu mistrzów Polski cieszą się ostatecznie rugbiści Orkana.

Nagrody indywidualne otrzymało dwóch zawodników Orkana Sochaczew. Marcel Barcewicz został wybrany najlepszym obrońcą, a Damian Rogowski MVP turnieju.