Bzura Chodaków przegrywa w I kolejce IV ligi

18:08, 01.08.2020 B.S Aktualizacja: 18:34, 01.08.2020

W sobotnie popołudnie 1 sierpnia do Chodakowa powróciła IV liga. Po twardym i zaciętym meczu na własnym boisku Bzura Chodaków przegrała z drużyną KS Łomianki 2:3. O wyniku spotkania zdecydował brak koncentracji w końcówce i dwa wykorzystane przez gości rzuty karne. Swojej szansy z 11-tu metrów podopieczni Pawła Rzymowskiego nie wykorzystali.

Mecz rozpoczął się w sobotę punktualnie o 13:30, choć z pewnymi ograniczeniami. W myśl zaleceń przedstawionych przed paroma dniami przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej na stadionie w Chodakowie mogło się znaleźć maksymalnie 109 osób. Na szczęście kibice Bzury i miłośnicy sochaczewskiej piłki mogli to spotkanie oglądać w internecie.

Mecz miał dobre tempo, choć zawodnicy obu drużyn notowali wiele strat. Początek spotkania ułożył się po myśli gospodarzy. Pierwszą bramkę zdobył w 11. minucie Maciej Pater, kapitan Bzury, który niestety chwilę później musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. W pierwszej połowie gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, jednak bezpieczny i za lekki strzał z 11. metrów pewnie obronił bramkarz KS Łomianki.

W drugiej połowie piłkarze Bzury atakowali i pokusili się nawet o kilka strzałów z dalszej odległości. Bliski gola był Radosław Grefkowicz, który dołączył do Bzury przed sezonem z drużyny KS Teresin. Jego strzał trafił w słupek. W 64. minucie role się odwróciły i po wymianie 3-4 podań na prawym skrzydle goście stworzyli sobie dobrą sytuację. Dośrodkowanie wykorzystał Nico Wouters i z bliskiej odległości pokonał Michała Siemińskiego. Bzura odpowiedziała 5 minut później. W polu karnym najlepiej odnalazł się Mateusz Struzik, który na boisku pojawił się 15 minut wcześniej.

Do 80. minuty Bzura tłumiła zapędy gości, którzy atakowali skrzydłami i broniła korzystnego wyniku. Niestety proste błędy we własnym polu karnym sprawiły, że to piłkarze drużyny KS Łomianki mogli cieszyć się z 3 punktów wywalczonych w Chodakowie. W 82. i 87. sędzia podyktował dwie jedenastki, które zapewniły gościom wygraną 2:3.

- Wiedzieliśmy, że ten mecz będzie ciężki, bo przyjechała do nas drużyna, która walczyła w tamtym sezonie o awans do III ligi - mówił po meczu trener Paweł Rzymowski. - Mądrze się przesuwaliśmy, broniliśmy i zamykaliśmy rywalom korytarze. Szkoda, że to nie wystarczyło. Dwa momenty dekoncentracji przesądziły o wyniku meczu. Dwa głupie faule i mamy dwa karne dla KS Łomianki - dodaje trener Rzymowski.

Sam mecz nie należał do tych najpiękniejszych, chociaż pressing wykonywany przez piłkarzy Bzury robił wrażenie. Celem było szybkie wyjście do rywala po stracie piłki i przesuwanie gry z dala od własnego pola karnego. Czy takiego stylu gry piłkarzy z Chodakowa możemy się spodziewać w najbliższych meczach?

- Był pressing, 85 minut walki, mądre granie w defensywie ale to jeszcze trochę za mało na IV ligę. Pracujemy nad tempem, żeby to wszystko na boisku działo się jeszcze szybciej i agresywniej - mówi Paweł Rzymowski, trener Bzury.

Bzura Chodaków - KS Łomianki 2:3

Gole: Maciej Pater 11', Mateusz Struzik 65'

Skład: Siemiński, Żółtowski, Kowalski, Jeznach, Krasoń, Grefkowicz, Pater, Szczepaniak, Zając, Kowalski, Tomaszewski, Chmielak, Petrenko, Stypuła, Struzik, Tomczyk, Fijołek, Chmielak

Najbliższy mecz Bzury Chodaków już w środę 5 sierpnia o 17:00. W 1/8 Pucharu Polski (grupa: Mazowiecki ZPN) rywalem będzie Kasztelan Sierpc. W II kolejce IV ligi Bzura zagra z Wkrą Żuromin 8 sierpnia o 11:00.