Zamknij
REKLAMA

MZPN przedstawił wytyczne rozgrywania meczów

11:40, 31.07.2020 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

Sytuacja związana ze wzrostem zachorowań i panującą pandemią zmusza organizatorów sportowych do konkretnych kroków. Mecze bez udziału kibiców gości i limit gospodarzy do 109 osób wpisanych na listę - to główne wytyczne Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, dotyczące rozgrywania meczów w nadchodzącym sezonie. W ramach wprowadzanych regulacji kluby (gospodarze) musza przechowywać listy osób przez 21 dni. 

O zasadach związanych z rozgrywaniem meczów poinformował Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Choć kibice raczej nie będą zadowoleni z przedstawionych decyzji to bezpieczeństwo zawodników i sympatyków dyscypliny jest najważniejsze. O panujących do odwołania zasadach i nowej piłkarskiej rzeczywistości poinformowały już swoich kibiców Orkan Sochaczew i Bzura Chodaków.

Wśród najważniejszych punktów warto wymienić limity osób dopuszczonych do udziału w wydarzeniach. Klub drużyny gospodarza dopuszcza maksymalnie 109 osób do udziału w wydarzeniu. W tej grupie muszą znaleźć się zawodnicy, kadra szkoleniowa i kierownictwo klubu, a także sponsorzy i sympatycy. 

na mocy Uchwały Zarządu Mazowieckiego ZPN rozgrywane mecze odbywają się bez udziału kibiców gości. Do wprowadzonych limitów osób nie wlicza się oznakowanych służb zapewniających bezpieczeństwo, obsługi technicznej i przedstawicieli środków masowego przekazu. listę uczestników meczu gospodarz musi przechowywać przez 21 dni i w razie konieczności udostępnić ją organizatorowi rozgrywek. 

Pierwszą drużyną, która musi dostosować się do nowych realiów jest Bzura Chodaków. Piłkarze Pawła Rzymowskiego zagrają z KS Łomianki na inaugurację rozgrywek IV ligi. Mecz w Chodakowie rozpocznie się o 13:30. Klub przygotował niespodziankę dla swoich sympatyków w postaci transmisji online - link zostanie udostępniony na facebookowym profilu klubu. 

Poniżej wytyczne:

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz