Zamknij

RC Orkan przygotowuje się do nowego sezonu. Nowości w Ekstralidze

13:05, 22.08.2019 | B.S
REKLAMA
Skomentuj

Orkan Sochaczew rozpocznie nowy sezon Ekstraligi rugby już 1 września o 13:45 w Chodakowie. Rywalem będzie zespół Budowlanych Lublin. O przygotowaniach do nowego sezonu i o tym, dlaczego to mecz "z podtekstem" w studiu Radia Sochaczew opowiedzieli Mieczysław Głuchowski - prezes Orkana, Robert Małolepszy - wiceprezes oraz Maciej Brażuk - kapitan i manager drużyny. W najbliższy piątek 23 sierpnia o 14:00 w Kramnicach Miejskich odbędzie się konferencja prasowa.

Na początku sierpnia pojawiła się informacja o zmianie na stanowisku trenera. Utytułowanego Andrzeja Kopyta zastąpił Michaił Czaczua z Gruzji, który był przygotowywany w Orkanie do tej roli. 

- Z Panem Andrzejem Kopytem mieliśmy umowę na rok i ona niestety się skończyła. Chciałbym w tym miejscu mu bardzo podziękować, a okazji do dziękowania będzie jeszcze więcej w najbliższych dniach. Jak kibice i znawcy wiedzą, to wybitny polski trener i zawodnik, który wiele dobrego zrobił dla naszej drużyny - mówi Mieczysław Głuchowski, prezes Orkana.

- Andrzej chciał nam pomóc, a my potrzebowaliśmy trenera ze względu na moment zadyszki. Zaznaczył natomiast, że to nie będzie długa współpraca bo chciałby odpocząć - dodaje Robert Małolepszy, wiceprezes. - Andrzej Kopyt pozostaje w naszej rugbowej rodzinie Orkana - dodaje.

Mecz inaugurujący rozgrywki ma wyjątkowe znaczenie. Po pierwsze od tego roku wszystkie spotkania Ekstraligi rugby będą transmitowane w kanale Polsat Sport Figt, a po drugie do Sochaczewa przyjedzie drużyna Budowlanych Lubin, z którą na początku tamtego sezonu Orkan niestety przegrał. 

- Na co dzień jestem pracownikiem stacji Polsat i udało mi się namówić pana Mariana Kmitę, który jest dyrektorem sportowym Polsatu na to, żeby mocniej zainwestował w rugby. Mecze reprezentacji Polsat już transmituje od 10 lat. Cały sezon ligowy zostanie pokazany w Polsacie Sport Figt. Pierwszy mecz, pierwszy mecz w historii - transmitowany odbędzie się właśnie u nas. Wymogiem telewizji zmianie ulega godzina spotkania. Mecz odbędzie się o 13:45. Rugby to Sochaczew i Sochaczew to rugby. Zachęcam wszystkich do kibicowania - mówi Robert Małolepszy, prezes Orkana. 

- To będzie zdecydowanie mecz z podtekstem, chociaż wszystkie mecze będą ciężkie. W ubiegłym sezonie graliśmy z Budowlanymi u siebie i przegraliśmy ten mecz w ostatnich sekundach. Żałowaliśmy po meczu, bo wiedzieliśmy, że tych punktów może na koniec sezonu zabraknąć. Będzie to mecz na wysokim poziomie, a zaangażowanie będzie nie na 100 ale na 1000 procent. Wiemy, że Budowlani przyjadą w mocnym składzie - mówi Maciej Brażuk, kapitan drużyny. 

Jakie relacje panują między Bzurą Chodaków, a Orkanem? Czy w tym sporcie da się zarobić i komu Orkan płaci? Cały wywiad dostępny jest na stronie Radia Sochaczew w zakładce sport. A już w najbliższy piątek 23 sierpnia w Kramnicach Miejskich o 14:00 odbędzie się otwarta konferencja prasowa z udziałem zarządu i zawodników. 

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

PlaceboPlacebo

2 0

Panowie 6 miejsce w tabeli na 10 drużyn to bardzo ch.... jak na taką kasę jak dostajecie po znajomości od Osieckiego. 07:49, 23.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JózekJózek

2 0

A ten w środku, to jeszcze nie emeryt ? 15:35, 23.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KasiaKasia

0 0

Kółko wzajemnej adoracji, pytanie gdzie jest Pan Osiecki? Ze względu na takie rozdawania kasy to powinien być honorowym obywatelem kluby rugby Sochaczew. Powinniście jego wizerunek mieć na koszulkach. 11:05, 27.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone