Trwa wielka rozbudowa jednostki wojskowej w Bielicach. Ostatnie miesiące pod tym względem były szczególnie intensywne. Oddano do użytku aż 12 nowych obiektów.
Jednostka wojskowa w Bielicach w ostatnim czasie szybko się rozwija. Przybywa uzbrojenia, żołnierze odbywają profesjonalne szkolenia. Przybywa też samych żołnierzy. W tym roku do zawodowej służby wojskowej powołano tu ponad 100 osób. Co ważne, ministerstwo inwestuje też w bielicką infrastrukturę budowlaną.
- W ostatnim czasie oddaliśmy do użytku 12 nowych obiektów. W ich skład wchodzą budynki sztabowe, magazyny, warsztaty, kompleksy garażowe oraz Strażnica Wojskowej Straży Pożarnej –
- mówi dowódca 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej, generał Sławomir Kojło.
Dodajmy, że od 2022 roku sochaczewska jednostka pełni dyżury bojowe, strzegąc bezpieczeństwa polskiego nieba.
- Podczas tych dyżurów nastąpił niejako moment historyczny, gdy pierwsza polska bateria Patriot strzegła naszej stolicy, zapewniając jej osłonę przed rakietami balistycznymi. Agresja Rosji na Ukrainę trwa już ponad 960 dni. Zadania zapewnienia bezpieczeństwa naszej przestrzeni powietrznej realizowane jest bez najmniejszych zakłóceń –
- podkreśla gen. Sławomir Kojło.
niki18:04, 18.10.2024
jak coś tu Rosja przyśle, to nie będzie czego zbierać
patriota10:39, 19.10.2024
brawo. musimy sie uzbroic po zeby. potrzebny nam jeszcze atom natowski ten z niemiec. moze juz by byl gdyby nie te sprzedajne kundle.
Ikro17:44, 19.10.2024
Może jeszcze zdjęcie ze szczegółowym rozmieszczeniem tych budynków dołożycie? I w Google.maps też zaznaczcie żeby łatwiej było szukać 🤣
Do Redakcji12:01, 20.10.2024
Dowódcą Brygady jest Pan Generał to dlaczego na zdjęciu jest Pan Pułkownik? Troszeczkę szacunku dla Pana Generała i dla polskiego munduru.
5 3
Masz rację, pewnie już by był, gdyby nie PiS, sprzedający wizy na straganach i wpuszczający do Polski uchodźców bez opamięttania. Na szczęście Pan Premier Donald Tusk i Jego Rząd powoli naprawiają wszystko to, co zniszczył i ukradł rząd pisowski. Pozostaje mieć teraz tylko nadzieję, że przyjaciel Putina Trump nie wygra wyborów w USA, bo jego zwycięstwo oznacza III wojnę światową. Całym sercem za Panią Prezydent Kamalą Harris i Panem Premierem Donaldem Tuskiem.