Zamknij

Tę książkę warto przeczytać: nagrody rozdane

14:55, 20.03.2024 JL Aktualizacja: 14:59, 20.03.2024
Skomentuj

Za nami 21. edycja konkursu powiatowego „Tę książkę warto przeczytać”. W środę 20 marca odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu.

[FOTORELACJA]13722[/FOTORELACJA]

Konkurs „Tę książkę warto przeczytać” ma już ugruntowaną, wieloletnią tradycję, choć w międzyczasie, w związku z pandemią, jego formuła ewoluowała. Uczestnicy zamiast bezpośredniej prezentacji przed jurorami wybranej książki dokonują jej w swoich domach, nagrywają filmik i przesyłają go komisji.

W tym roku w konkursie wzięło trzydziestu jeden uczestników. Byli to uczniowie szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych z powiatu sochaczewskiego.

Prezentacje obejrzeli jurorzy: Aleksandra Siekiera – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie, Katarzyna Kajak – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Marcin Odolczyk – reprezentant starostwa powiatowego w Sochaczewie. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem starosty sochaczewskiego.

- Po niektórych prezentacjach dało się zauważyć, że czytanie jest dla tych młodych ludzi pasją. Cieszę się, że wśród przeczytanych pozycji prawie połowa to książki polskich autorów, w tym Szewczyk Dratewka Joanny Papuzińskiej. Ja osobiście, pod wpływem rekomendacji jednego z uczestników, zakupiłam książkę do biblioteki pod tytułem „Pokolenie zmian”. Książkę zareklamował Dawid Paduch z SP1 –

- mówi kierowniczka biblioteki Elżbieta Szczypińska.

Wśród rekomendowanych pozycji były książki przygodowe, powieści, powieści społeczno-obyczajowe, fantastyka, ale też książki popularno-naukowe.

- Zaprezentowałem książkę „Zwiadowcy”. Podobają mi się książki fantasty i przygodowe. Polecam ją młodzieży, bo jest wciągająca. Ja bardzo lubię czytać i od kiedy tylko nauczyłem się czytać, a więc od pierwszej klasy, robię to często -

- mówił Franek z SP 6, zdobywca wyróżnienia w konkursie.

- Zaprezentowałam książkę „Sposób na elfa”, bo tam jest dużo śmiesznych sytuacji. Podobała mi się też forma konkursu. Przy nagrywaniu towarzyszył mi pies –

- mówiła 9-letnia Lilianna Górko, również uczennica SP 6, zdobywczyni pierwszego miejsca w kategorii klas I-IV szkół podstawowych.

Choć nagrywanie filmików z rekomendacjami spotkało się z uznaniem uczestników konkursu, to jednak część osób preferowałaby bezpośrednie przesłuchania. Być może uda się pogodzić jedno z drugim – o tym będą do przyszłorocznej edycji myśleć organizatorzy. Prawdopodobnie zostanie również skrócony czas prezentacji z trzech do dwóch minut. 

Wyniki:

Szkoły podstawowe, klasy I-IV

  1. Lilianna Górko, kl. III SP 6, „Sposób na elfa”
  2. Hanna Samborska, kl. IV SP 4, „Gwiazdkowy prosiaczek”
  3. Pola Jażdżyk, kl. II SP Iłów, „Opowieści o tym, co daje moc”

Wyróżnienia:

Julia Bednarska, kl. IV SP Teresin, „Wojownicy. Na wolności”

Maria Zielińska, kl. II SP 1, „Chłopiec, kret, lis i słoń”

Zuzanna Góralczyk, kl. III, SP 7, „Wojna czarownic”

Szkoły podstawowe, klasy V-VIII

  1. Dawid Paduch, kl. VII SP 7, „Pokolenie zmiany”
  2. Mateusz Kujawa, kl. VI, SP Iłów, „Cienie nad Londynem
  3. Agata Kaźmierczak, kl. V SP 4, „Ikabog”

Wyróżnienia:

Nadia Czubacka, kl. VIII SP Gawłów, „Sekretne życie drzew”

Franciszek Borowski, kl. V, SP 6, „Zwiadowcy”

Zuzanna Osiecka, kl. VII SP 1, „Cień i kość”

Szkoły ponadpodstawowe:

  1. Marta Ociepa, kl. II ZS Teresin, „Dobra córka”
  2. Oliwia Mączyńska, kl. III ZSRCKU, „Orange”
  3. Zoriana Pakhnii, kl. II ZS Teresin „Azazel”
(JL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%