Zamknij

Bożonarodzeniowe akcje w gminie Rybno, będzie wieczorek wigilijny i zbiórka darów

12:55, 21.11.2023 UG Rybno Aktualizacja: 13:56, 21.11.2023

Do świąt Bożego Narodzenia pozostało zaledwie kilka tygodni. Już w głowach planujemy powoli ten czas. Ten świąteczny okres w wielu gminach, instytucjach poprzedzony jest licznymi spotkaniami z mieszkańcami. Nie inaczej jest w gminie Rybno, gdzie wójt Damian Jaworski zaprasza już tradycyjnie na wieczorek wigilijny, organizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybnie, który tym razem odbędzie się 12 grudnia o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Rybno przy ul. Długiej 20. Zaproszenie skierowane jest do seniorów, osób niepełnosprawnych i samotnych.

- Mam nadzieję, że podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku uda nam się w miłej, ciepłej, świątecznej i serdecznej atmosferze spędzić wspólnie kilka godzin. Porozmawiać, powspominać czy zaśpiewać wspólnie polskie piękne kolędy. To wyjątkowy czas, który napawa nas optymizmem. Wiem, że trudno znaleźć kilka wolnych godzin dla siebie, ale gorąco zachęcam już dziś, by zaplanować ten czas na spotkanie, które pozwoli oderwać się, choćby na chwilę od codziennych, trudnych spraw i problemów a spotkać się z dawno niewidzianymi sąsiadami przy wspólnym wieczorku wigilijnym

– zaprasza na spotkanie wigilijne mieszkańców gminy Rybno wójt Damian Jaworski.

Uczestnicy spotkania będą mogli obejrzeć przygotowaną część artystyczną, ale będzie też bardzo wigilijnie i świątecznie. Nie może zabraknąć dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. Zostanie też przygotowany poczęstunek. Nie zabraknie czasu na wspólne rozmowy i dyskusje.

Osoby zainteresowane udziałem w wigilijnym spotkaniu proszone są o kontakt do 5 grudnia telefoniczny – 046 861 16 14, 500 115 268 bądź osobisty z pracownikami GOPS-u w celu potwierdzenia obecności. Chodzi o przygotowanie odpowiedniej liczby miejsc i poczęstunku dla uczestników.

Wójt Damian Jaworski zachęca również do wzięcia udziału w akcji "Podziel się na święta", pomagamy potrzebującym mieszkańcom

- To już kolejny rok, kiedy chcemy zorganizować zbiórkę żywności dla potrzebujących mieszkańców gminy Rybno w ramach akcji "Podziel się na święta" . Jestem inicjatorem, pomysłodawcą tej zbiórki i cieszę się, że w tym roku znów możemy ją przeprowadzić. W szykowanie paczek żywnościowych włącza się jak zawsze nasz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. W ten sposób możemy dać coś od siebie tym, którzy niekoniecznie mają możliwości finansowe, by przeżywać ten okres radośnie i świątecznie –

mówi Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

Produkty żywnościowe, najlepiej z dłuższym terminem spożycia można przekazać do wystawionych pojemników w sklepie „Lewiatan” w Rybnie, w lokalnym sklepie w Erminowie oraz w Urzędzie Gminy Rybno. – Zachęcam mieszkańców, by przyłączyli się do naszej gminnej akcji i ofiarowali w miarę możliwości coś od siebie, wywołując tym samym uśmiech, ale i wzruszenie na twarzy obdarowanego. Za wsparcie wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy – podkreśla Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

W tym roku  przy wsparciu osób o wielkim sercu gmina Rybno zorganizowała wiele zbiórek podczas wydarzeń kulturalnych, festynów, pikników  m.in.: były prowadzone zbiórki dla Gabrysi, Antosia, Józia, Grzegorza.

Najbliższa zbiórka odbędzie się 17 grudnia podczas Bożonarodzeniowego spotkania z Mikołajem. Będzie prowadzona zbiórka na dalsze leczenie Gabrysi Chojnackiej, mieszkanki gminy Rybno, która powraca do zdrowia. Potrzebne są pieniądze na dalsze leczenie, rehabilitację.

Oprócz akcji, gmina pozyskuje także paczki żywnościowe dla potrzebujących mieszkańców z Banku Żywności w Warszawie.

(UG Rybno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%