Zamknij

Premiera najnowszej książki Michała Odolczyka w Teresinie, będzie na rockowo

13:08, 14.11.2023 K.Ż Aktualizacja: 13:16, 15.11.2023
Skomentuj

24 listopada o 19.00 w teresińskim Dworcu TO.Kultura będzie miała miejsce premiera trzeciej książki Michała Odolczyka „Metro”. Wydarzenie zostanie połączone z koncertem rockowego zespołu AntyRefleks. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

24 listopada w teresińskim Dworcu TO.Kultura będzie miała miejsce premiera trzeciej książki Michała Odolczyka 'Metro'. Wcześniejsze publikacje „14:25 do Irkucka. Moja Syberia" i „Solanka” zostały świetnie przyjęty przez czytelników. Jak zapowiada autor premiera będzie wyjątkowa i będzie połączono z mocnym brzmieniem.

- To nie będzie zwykła premiera. Wydarzenie zostanie połączone z koncertem, bardzo porządnej rockowej kapeli, wschodzącej gwiazdy polskiej sceny rockowej, zespołu AntyRefleks. Będzie to zatem dziwne połączenie. Książka z reguły kojarzy nam się ze spokojnym wieczorem i nie są to rzeczy, które naturalnie się łączą. Myślę, że sam pomysł zrobienia tego jest ewenementem na skalę kraju. Dlatego spodziewamy się bardzo różnej publiczności. Będą to osoby, które będą chciały skupić się na książce. Będą też tacy, którzy przyjdą dla zespołu AntyRefleks. Zmiksujemy publiczność i tak naprawdę sami nie wiemy, co z tego wyjdzie –

- mówił Michał Odolczyk.

Autor zdradza, o czym opowiada jego kolejna książka.

- Ta książka nie jest taka oczywista do końca i bardzo dużo się w niej dziej. Główny bohater Tomek ma całkiem sporo przygód w różnych miejscach na świecie. Mieszka w Nowym Jorku, ale zdarza mu się bywać w Kijowie, Gdańsku, Warszawie, na Morzu Śródziemnym. Wszystko podszyte wielką tęsknotą za utraconą kilka lat wcześniej miłością. Trudno tak naprawdę powiedzieć, o czym jest ta książka. Taką konkluzją główną, którą słyszałem od wszystkich osób, które ją przeczytały, to ta, że książka mówi o tym, żeby w życiu mieć odwagę podejmować decyzję.

Michał Odolczyk, wyjaśnia co zainspirowało go do napisania nowej książki.

- Wszystko się wydarzyło w ciągu 12 godzin. Pierwsze lśnienie miałem jadąc metrem z Central Parku do China Town w Nowym Jorku. I dlaczego ten przebłysk nastąpił, to osoby, które przeczytają książkę, będą wiedzieli o co chodzi. Wysiadłem wtedy z metra, wyszedłem na powierzchnie i powiedziałem do siebie, że mam świetny pomysł na książkę. Tego samego dnia byłem jeszcze w samolocie z Nowego Jorku do Londynu i spałem i przyśnił mi się pewien sen z energetyczną kulą, która też w tej książce się znajduje. To były dwa takie elementy, które stworzyły tę książkę. Całość spaja utwór Kultu – Jeźdźcy, który bardzo długo za mną chodził. I tak naprawdę Czterech jeźdźców Apokalipsy spaja treść całej książki. Mniej więcej tak wyglądał proces twórczy. A jeśli chodzi o pisanie, to najlepiej tworzy mi się wieczorami i nocami. Proces twórczy trwał od lutego, a skończyłem w lipcu.

Książka powstała dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Teresinie i TOK-u.

- Gdyby nie Urząd Gminy w Teresinie i Teresiński Ośrodek Kultury, to tej książki by nie było. To są instytucję, które bardzo mnie wspierają. Zawsze mam otwarte drzwi, zarówno do TOK-u, jak i do gminy i wójta Marka Olechowskiego. Gdyby nie ich pomoc i zaangażowanie, to nie byłoby tak łatwo i ten proces wydawniczy trwał by zdecydowanie dłużej –

- wyjaśnia Michał Odolczyk.

Teresińska premiera książkowa będzie miała również mocniejsze brzmienie dzięki koncertowi rockowemu.

- AntyRefleks zespół, który na polskiej scenie rockowej rozpycha się coraz odważniej. Ich najnowszy singiel "Nostalgia" to stara dobra szkoła porządnego rockowego grania w najlepszym wydaniu. Występ na premierze Metra jest częścią ich ogólnopolskiej trasy koncertowej. "Metro" na dworcu to wydarzenie pełne niespodzianek. Dajcie się zaskoczyć w sali widowiskowej teresińskiego dworca!

Premiera najnowszej książki Michała Odolczyka odbędzie się o 19.00 w teresińskim Dworcu TO.Kultura. 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%