Sielsko i średniowiecznie, a przede wszystkim bardzo rodzinnie. W niedzielę 23 lipca w parku im. Fr. Chopina przy ul. Traugutta miała miejsce inauguracja Sochaczewskich Spotkań z Historią. Dla przede wszystkich najmłodszych, choć i całych rodzin, z inicjatywy Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, przygotowano średniowieczne warsztaty i teatr. Za sprawą tradycyjnego już Okna Sztuki, które również zagościło w parku, kultury było znacznie więcej.
[FOTORELACJA]12695[/FOTORELACJA]
Jak co roku z inicjatywy Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą również tego lipca i sierpnia w parku im. Fryderyka Chopina przy Traugutta mieszkańcy mogą się spotkać z historią na żywo. To przede wszystkim historia średniowieczna, ale i nowożytna. W niedzielę 23 lipca na inaugurację spotkań przygotowano średniowieczne warsztaty i teatr.
- Dzisiejszy dzień należy do wyjątkowych, ponieważ po raz pierwszy sprowadziliśmy do Sochaczewa najprawdziwszy średniowieczny teatr ze spektaklem „Czego nie wiecie o królach”. Mamy też warsztaty, pokaz lalkarski i inne animacje. Program przede wszystkim ukierunkowaliśmy na najmłodszych, ale przecież również na wszystkie starsze osoby, które chcą zobaczyć, jak wyglądały widowiska w wiekach dawnych –
- mówił spotkany na miejscu dyrektor Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą dr Michał Górny.
Średniowiecznemu jarmarkowi towarzyszyło dobrze już znane Okno Sztuki, w którym spotkaliśmy między innymi Barbarę Jachimowicz. Zapytaliśmy sochaczewską malarkę, co sądzi o projekcie Marcina Hugo – Badera, którym jest Okno Sztuki właśnie.
- To na pewno dobra rzecz, bo jest możliwość zaprezentowania mieszkańcom swoich prac. Przede wszystkim jednak cenne jest to, że rozmawiamy z mieszkańcami, oni autentycznie podchodzą, oglądają, ale też szczerze zadają różne pytania. Dzieci przychodzą i przynoszą swoje prace, żebyśmy je obejrzeli i wyrazili swoje zdanie. Ten kontakt z innymi jest w tym projekcie najważniejszy –
- powiedziała nam Barbara Jachimowicz.
Kolejne Sochaczewskie Spotkanie z Historią odbędzie się 6 sierpnia i zostanie poświęcone sztuce i nauce w wiekach średnich, będą pokazy kaligraficzne czy czerpania papieru. Z kolei 13 sierpnia spotkamy się z autentycznymi rycerskimi walkami, a na zakończenie 20 sierpnia będziemy mogli wziąć udział w średniowiecznym jarmarku.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz