Zamknij
REKLAMA

Złote i Diamentowe Gody w gminie Nowa Sucha: odznaczenie wręczone

15:19, 26.05.2023 UG Nowa Sucha Aktualizacja: 12:11, 29.05.2023
Skomentuj

Złote i Diamentowe Gody to rocznice niezwykłe i zarazem wyjątkowe. Rocznice te były okazją do zorganizowania uroczystości jubileuszowych par małżeńskich obchodzących pięćdziesiątą i sześćdziesiątą rocznicę pożycia małżeńskiego.

W dniu 25 maja w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Suchej wójt Maciej Mońka powitał zgromadzanych jubilatów i wyraził swój podziw i szacunek dla ich wytrwałości. Wspólnie przeżyte pięćdziesiąt i sześćdziesiąt lat to symbol wierności, miłości rodzinnej oraz dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to również wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń.

Pary, które pięćdziesiąt lat temu zawarły związek małżeński, zostały odznaczone przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, które w imieniu Prezydenta wręczył  wójt gminy Nowa Sucha. W tej wyjątkowej chwili w oczach jubilatów niejednokrotnie pojawiały się łzy wzruszenia. Pary obchodzące 60- lecie pożycia małżeńskiego otrzymały listy gratulacyjne.

Jak przystało na tak piękną okoliczność, nie zabrakło toastu i gromko zaśpiewanego „100 lat”.  Przy słodkim poczęstunku zebrani wymieniali się wspomnieniami oraz dzielili  doświadczeniami ze wspólnych lat szczęśliwego pożycia małżeńskiego.

Życzymy dalszych, długich i szczęśliwych lat życia, w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, w otoczeniu kochającej rodziny i przyjaciół. Niech podjęta przed laty decyzja o wspólnym życiu owocuje każdego dnia, niech daje Wam radość i spełnienie.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowali:

1. Teresa i Stefan Boczkowscy

2. Zofia i Jerzy Gajda

3. Zofia i Edward Gerasik

4. Małgorzata i Mieczysław Janiak

5. Krystyna i Mieczysław Lewandowscy

Jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego świętowali:

1. Zofia i Henryk Karasek

2. Halina i Stanisław Orłowscy

3. Anna i Stanisław Zielińscy

(UG Nowa Sucha)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%