Zamknij

Mundurówka z prywatnego LO uczciła Dzień Kadeta

15:44, 24.05.2023 . Aktualizacja: 15:52, 25.05.2023
Skomentuj

Uczniowie z prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży Nr 1 w Sochaczewie im. Jerzego Krupy z klas mundurowych, w środę 24 maja obchodzili Dzień Kadeta. Zawody sportowe odbyły się na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie. Młodzież rywalizowała na boisku ze sztuczną nawierzchnią w pięciu kategoriach. 

[FOTORELACJA]12537[/FOTORELACJA]

21 maja to dzień, w którym środowiska kultywujące tradycje kadeckie oddają cześć najmłodszym żołnierzom Rzeczypospolitej – kadetom. 

Kadet to określenie uczniów szkół wojskowych dla małoletnich wieku 12-16 lat, zapewniających najczęściej oprócz podstawowego wyszkolenia militarnego, wykształcenie ogólne, najczęściej na poziomie szkoły gimnazjalnej. W Polsce szkoły takie funkcjonowały od XVIII w., przez okres międzywojenny XX w. i w PRL pod nazwą korpusów kadetów. Dzień kadeta został wpisany jako święto wojskowe zgodnie  z decyzją Ministra Obrony Narodowej z dnia 24 grudnia 2013 r. w sprawie ustanowienia świąt wojskowych oraz sposobu ich obchodzenia w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.


Z tej okazji 24 maja uczniowie klas mundurowych z prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży Nr 1 w Sochaczewie im. Jerzego Krupy obchodzili Dzień Kadeta. Zawody sportowe odbyły się na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sochaczewie. Młodzież rywalizowała na boisku ze sztuczną nawierzchnią w pięciu kategoriach

- To duga część obchodów. Uczniowie klas I, II i III rywalizują w pięciu kategoriach. Na koniec przewidziana jest wojskowa grochówka i słodki poczęstunek -


-  mówi Mirosława Adamczyk, dyrektor prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży Nr 1 w Sochaczewie im. Jerzego Krupy.

Trzeba przyznać, że dziewczyny nie odstawały od chłopaków. Zwłaszcza w rozkładaniu i składaniu broni.

- Staramy się być lepsze, ale łatwo nie jest. Składanie broni zajmuje mi siedem sekund-

- mówi jedna z uczennic. 


Rywalizacja toczyła się w następujących kategoriach: bieg, rzut granatem, rozkładanie i składanie broni, pompki oraz przeciąganie liny. 
Na koniec na wszystkich czekała wojskowa grochówka, która rozeszła się w mgnieniu oka. 
 
 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

Żołnierz Żołnierz

3 3

Widząc po zdjęciach,to avsolwenci tej szkoły to lepiej żeby nie bronili naszego bezpieczeństwa, ani w wojsku,ani w policji, czy innych służbach.... Kiedyś to były wygórowane wymagania żeby dostać się do policji, czy szkół mundurowych,a teraz....widać na zdjęciach. Hm, powstają prywatne szkoły, które na siłę chcą wypuścić swoich uczniów.... 23:43, 24.05.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Rodzic Rodzic

1 1

"Przygadał kocioł garnkowi ." Proszę nie oceniać wszystkich swoją miarą. 18:58, 25.05.2023


reo

NikiNiki

3 4

Moja 3 letnia córka jest bardziej sprawniejsza 05:29, 25.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdiAdi

2 3

Tragedia 10:46, 25.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%