Zamknij
REKLAMA

Spotkanie autorskie z Radosławem Jarosińskim, będzie mowa o najnowszej książce

16:03, 24.03.2023 K.Ż Aktualizacja: 09:55, 27.03.2023
Skomentuj

Mamy ciekawą propozycję na niedzielne popołudnie dla bibliofili, a nawet fanów zjawisk nadprzyrodzonych. 26 marca o 15.00 w Kinie Odeon przy ul. Żeromskiego odbędzie się spotkanie autorskie z Radosławem Jarosińskim, na którym odbędzie się promocja jego najnowszej książki "Księgi niesamowite, pisarze niezwykli".

Wielu z nas zna Radosława Jarosińskiego jako pracownika Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Jest on także autorem wielu publikacji i książek popularnonaukowych, przybliżających historię powiatu sochaczewskiego: „Sochaczewska Ojczyzna Chopina” „Już tylko echo. Dzieje Famułek Królewskich”.  Jest nie tylko sympatykiem powieści grozy i fantasy, ale także tworzy opowieści z tych gatunków. Jego opowiadania zostały opublikowane na łamach rocznika „Sny umarłych”, w magazynie internetowym „Histeria” oraz antologiach „Licho nie śpi” i „Żertwa”. Najnowsze dziecko sochaczewianina nosi tytuł "Księgi niesamowite, pisarze niezwykli". Więcej na temat książki będzie można dowiedzieć się na spotkaniu autorskim, które odbędzie się w najbliższa niedzielę 26 marca o 15.00 w Kinie Odeon przy ul. Żeromskiego.

- Zapraszam na spotkanie autorskie promujące moją najnowszą książkę "Księgi niesamowite, pisarze niezwykli" –

- zachęca Radosław Jarosiński.

Książka „Księgi niesamowite, pisarze niezwykli” na rynku wydawniczym ukazała się w styczniu tego roku nakładem Wydawnictwa IX. Przeczytamy w niej masę ciekawostek o dawnych, niezwykłych księgach. Nie brakuje tu przykładów klątw jakimi były zaklinane księgi. Dowiemy się także czy można umrzeć od lektury zatrutej księgi. W publikacji Radosław Jarosiński szuka  odpowiedzi między innymi na takie  pytania: czy Henryka Bourbona faktycznie otruto podręcznikiem o sokolnictwie? Dlaczego Francuzi masowo niszczyli publikację prezydenta Francoise Hollanda? Ilu ludzi zginęło z powodu „Szatańskich Wersetów”?  

 

 

(K.Ż)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

eeeeee

1 0

Śp. Janka Szostaka opowieści były 100 razy lepsze. Na pograniczu rzeczywistości. Spoczywaj w spokoju Januszku. 05:40, 25.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%