Zamknij
REKLAMA

Wraca Sochaczewski Budżet Obywatelski, mieszkańcy wybiorą projekty na 2024 rok

14:35, 23.03.2023 UM Sochaczew Aktualizacja: 16:09, 24.03.2023
Skomentuj foto UM Sochaczew foto UM Sochaczew

W tym roku po trzy letniej przerwie mieszkańcy znów zadecydują o losach Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. Z budżetu miasta do rozdysponowania w przyszłym roku jest 1,2 mln zł, na projekty małe do 100 tys. i duże do 870 tys. zł. Propozycje projektów będzie można zgłaszać w dniach 12-26 czerwca.  Głosowanie odbędzie się w dniach 11-25 września. Wyniki poznamy najpóźniej 17 października.

W ramach Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego 2024 można zgłaszać propozycje projektów, które dotyczą całego miasta i wszystkich spraw, które należą do zadań własnych gminy, są ogólnodostępne dla mieszkańców i możliwe do zrealizowania na gruntach będących własnością miasta w ciągu jednego roku budżetowego. Podobnie jak w poprzednich edycjach propozycje zostaną podzielone na „projekty duże”, czyli takie, których szacowany koszt mieści się w przedziale kwotowym od 100 do 870 tys. zł, oraz z wydzieloną łączną pulą 330 tys. zł, na „projekty małe”, których koszt nie przekracza 100 tys. zł.

Propozycje projektów będzie można zgłaszać w dniach 12-26 czerwca. Każdy z mieszkańców Sochaczewa ma prawo przedstawić dowolną liczbę pomysłów, pod warunkiem, że będą one spełniać określone wymogi formalne, a także będą one zgodne z prawem i wykonalne technicznie. Formularze zgłaszania projektów będą dostępne m.in.: na platformie internetowej do konsultacji budżetu obywatelskiego pod adresem: https://budzet.sochaczew.pl, w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego, w pływalni „Orka”, czy we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Do każdego z formularzy wnioskodawcy muszą dołączyć kartę poparcia zawierającą co najmniej 20 podpisów mieszkańców Sochaczewa. Wypełniony formularz w formie elektrycznej należy złożyć za pośrednictwem platformy https://budzet.sochaczew.pl lub w tradycyjnej papierowej formie zostawić w Biurze Obsługi Klienta, przy ul. 1 Maja 16.

Po terminie przyjmowania projektów powołany przez burmistrza zespół do spraw Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego sprawdzi wnioski pod względem formalnym i merytorycznym. Ostateczną listę projektów poddanych pod głosowanie poznamy na koniec lipca. Głosowanie odbędzie się w dniach 11-25 września. Uprawniony do głosowania będzie każdy mieszkaniec Sochaczewa, lecz będzie mógł to zrobić tylko raz, wskazując poparcie dla maksymalnie dwóch projektów z listy. Wyniki poznamy najpóźniej 17 października.

(UM Sochaczew)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

Darek sochoDarek socho

1 3

No to ja głosuje na dom publiczny albo burdel może wreszcie sie doczekamy/ 17:04, 23.03.2023

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PurpurowyPurpurowy

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


MIREKMIREK

0 1

Nikt Cię nie chce? 09:46, 24.03.2023


kaśkaś

1 0

znowu prywate będą sobie robić, to płotki to ogrodzenia chodniki, szalety, wszystko co powinno iść z miasta to będziemy sami za swoje robić. 09:48, 24.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%