Tego jeszcze w naszym mieście nie było. Na wiosnę mieszkańcy będą mogli korzystać z elektrycznych hulajnóg i skuterów, które pomogą im w dotarciu do celu cicho, ekonomicznie i ekologicznie.
Na poziomie sochaczewskiego ratusza trwają rozmowy z Blinkee.city, firmą za sprawą której już tej wiosny mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej formy transportu. Podczas gdy w okolicznych miastach tj. Żyrardów czy Skierniewice stawia się na rower miejski, w Sochaczewie będzie można wypożyczać elektryczne hulajnogi i skutery.
Jak podaje urząd miasta, ze skuterów i hulajnóg będzie można korzystać w określonej strefie, która jest właśnie ustalana. Rozmowy dotyczą też lokalizacji kilku punktów mobilności, z których będzie można łatwo przesiąść się do autobusu czy pociągu.
Z urządzeń będzie można skorzystać poprzez aplikację mobliną blinkee.city, którą można pobrać ze sklepu Google Play lub App Store. Aplikacja pokaże, w jakich granicach można korzystać z wypożyczonego sprzętu, a także gdzie nie będzie można nim wjeżdżać (chociażby teren parków i podzamcza wraz z bulwarami). Dzięki niej możliwe będzie odblokowanie pojazdu oraz pobranie kasku z kufra skutera.
Po skorzystaniu ze sprzętu, trzeba będzie zostawić go w widocznym miejscu i zakończyć jazdę w aplikacji. Co ważne, klienci będą mogli bez dodatkowych opłat pozostawiać pojazdy w strefie płatnego parkowania, ponieważ skutery i motocykle są od początku zwolnione z opłat.
Jak podaje urząd miasta, „operator systemu zadba, by pojazdy były sprawne, czyste a ich akumulatory naładowane”.
- Skutery rozpędzające się do maksymalnie 45 km/h są traktowane jak motorowery, zatem jeździmy nimi tylko po drogach - nie po chodnikach ani ścieżkach rowerowych. Hulajnogą pojedziemy z maksymalną prędkości 20 km/h. Jeździmy nią po ścieżkach dla rowerów, a jeżeli takiej nie ma, można korzystać z jezdni o ile dopuszczona na niej prędkość jest nie większa niż 30 km/h. Gdy i takiej opcji nie ma, można korzystać z chodnika, ale uwaga – na chodniku to pieszy ma pierwszeństwo przed hulajnogą –
- informuje ratusz.
Szczegóły co do tego, kto może korzystać z hulajnóg i skuterów oraz cennik usług na stronie blinkee.city w zakładce FAQ.
Jarek11:52, 07.03.2023
No to teraz przybędzie wypadków
Wystarczy zauważyć co robią gówniarze na chodnikach hulajnogami, których są właścicielami to co to będzie jak zaczną je wypożyczać?
U nas są wąskie chodniki poprzecinane wjazdami na posesje i do starych kamienic gdzie widoczność jest mocno utrudniona i wyjeżdża się bardzo delikatnie.
Naćpane i bezkarne 18-20 latki sochaczewskie będą szaleć po chodnikach jak po marketowych parkingach i będzie masa potrąceń ale kasa i pseudo postęp są najważniejsze.
kol12:34, 07.03.2023
Super sprawa. Bardzo dobry pomysł.
Ewa15:29, 07.03.2023
czemu nie rowery ,tylko hulajnogi.Rowery by były lepsze.
kar15:46, 07.03.2023
Rower to prawie każdy ma swój.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tusochaczew.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
3 2
Przypomnę tylko że "Naćpany i bezkarny" sam kiedyś byłeś, nie każdy użytkownik hulajnogi musi się równać pewnemu wypadkowi - dosłownie tak samo jak z jazdą samochodem.