Zamknij
REKLAMA

Biblioteka w Brochowie zaprasza na spotkanie wokół powstania styczniowego

11:25, 25.01.2023 JL Aktualizacja: 13:00, 25.01.2023
Skomentuj fb GBP Brochów fb GBP Brochów

Gminna Biblioteka Publiczna w Brochowie oraz Konfraternia św. Rocha łączą siły, chcąc w 160. rocznicę powstania styczniowego przybliżyć mieszkańcom temat największego zrywu narodowego Polaków.

W sobotę o 10.00 w GBP w Brochowie odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, w trakcie którego zostaną omówione: powieść Wierna rzeka Stefana Żeromskiego oraz nowela Elizy Orzeszkowej Gloria victis. Dodatkowo na spotkaniu pojawi się gość specjalny – dr Marta Przygoda, która opowie zebranym o sytuacji mieszkańców powiatu sochaczewskiego w trakcie powstania styczniowego.

Dr Marta Przygoda przybliży mieszkańcom m.in. postać Seweryna Chłopickiego – dawnego wójta gminy Brochów, który był dowódcą powstania styczniowego w powiecie sochaczewskim. Podczas wykładu zebrani zapoznają się z postawą mieszkańców powiatu sochaczewskiego wobec powstania oraz z próbami upamiętnienia tego zrywu, mimo represji, z jakimi spotykano się ze strony władz.

(JL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

MokMok

0 0

Zdjęcie pokazuje smutna prawde ...w Brochowie czytają tylko kobiety...mężczyzn na zdjęciu nie widac...wniosek nasuwa się sam...chłopaki do książek...!! 18:15, 26.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%