Zamknij
REKLAMA

MBP Sochaczew: wernisaż wystawy Dwa życia Bożeny Ozga-Morawskiej

10:59, 13.01.2023 K.Ż/ MBP Sochaczew Aktualizacja: 17:53, 13.01.2023
Skomentuj

W najbliższy poniedziałek 16 stycznia o 12.30  Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy „Dwa życia” autorstwa Bożeny Ozga-Morawskiej, która jest mieszkanką Skierniewic. Do udziału w wydarzeniu zachęca Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie.

- Już w najbliższy poniedziałek 16 stycznia  gorąco zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Bożeny Ozga-Morawskiej.  Malarka pochodzi z Podkarpacia, ale swoje artystyczne życie związała ze Skierniewicami. W galerii Biura Wystaw Artystycznych w Skierniewicach prezentowała kilkakrotnie swoje prace wykonane w technice olejnej i akrylu. Bożenę Ozgę-Morawską uhonorowano Medalem Komisji Edukacji Narodowej 2007 r. oraz odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną w 2009 r. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za swoją pracę dydaktyczno-wychowawczą otrzymała dwie nagrody Ministra Kultury i Sztuki w latach 1992 i 1997. W 2002 r. Bożena Ozga-Morawska otrzymała od Prymasa Polski medal pamiątkowy. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał jej Złoty Krzyż Zasługi w 2016 r., a dwa lata później została uhonorowana medalem Pro Patria. Medal Pro Patria przyznaje się między innymi za kultywowanie pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. W 2019 r. brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” wręczył artystce wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński. Bardzo nowoczesne prace pięknie ożywiają galerię biblioteki w Sochaczewie –

- informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie.

Wystawę „Dwa życia” będzie można oglądać końca stycznia będzie można oglądać w galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy 1 Maja 21 w godzinach  pracy biblioteki.

(K.Ż/ MBP Sochaczew)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%