Zamknij
REKLAMA

Azbest w gminie Rybno usunięty

11.59, 24.11.2022 UG Rybno Aktualizacja: 16.48, 24.11.2022
REKLAMA

Zakończyły się prace związane z realizacją zadania pod nazwą „Usuwanie azbestu z terenu Gminy Rybno w 2022 roku".  - Na wykonanie zadania pozyskaliśmy dofinansowanie w kwocie 31 282,21 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Całkowita wartość prac wyniosła 44 778,43 zł – informuje Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

Dzięki pozyskanym środkom finansowym z terenu gminy Rybno do utylizacji przekazane zostało 113,52 Mg pokryć dachowych azbestowych. Wykonawcą prac była firma P.H.U. US-KOM Robert Kołodziejski z Gostynina.

- Dziękuję ministrowi Maciejowi Małeckiemu oraz Prezesowi Zarządu WFOŚiGW w Warszawie Markowi Ryszce za zaangażowanie i pomoc w pozyskaniu środków finansowych –

- podkreśla wójt Damian Jaworski.

Warto nadmienić, iż każda gmina, która wzięła udział w takim projekcie – łącznie z gminą Rybno - z otrzymanych środków finansuje mieszkańcom wyłącznie koszty demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest. Do dofinansowania nie kwalifikują się pozostałe koszty związane z zakupem i wykonaniem nowego pokrycia dachowego.

/komentarze wyłączone na prośbę autora artykułu - UG Rybno/

(UG Rybno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%