Zamknij
REKLAMA

Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych za nami

15.53, 23.11.2022 Starostwo Powiatowe w Sochaczewie Aktualizacja: 16.54, 23.11.2022
Skomentuj Starostwo Powiatowe w Sochaczewie
REKLAMA

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w poniedziałek, 21 listopada sochaczewski Warsztat Terapii Zajęciowej zorganizował uroczystą galę, poprzez którą chciał przybliżyć zagadnienia dotyczące niepełnosprawności, zaznaczyć wagę i promować prawa osób z niepełnosprawnościami oraz zaprezentować własne działania na rzecz pełnej ich realizacji. Uroczystość miała miejsce w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Sochaczewie. Podczas jej trwania nagrodzeni zostali uczestnicy powiatowego Konkursu Plastycznego „ Ja-Ty-My”, który już po raz drugi został przeprowadzony dla uświetnienia tych obchodów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli wiceminister Aktywów Państwowych Maciej Małecki oraz starosta sochaczewski Jolanta Gonta.

[FOTORELACJA]12096[/FOTORELACJA]

Według Międzynarodowej Organizacji Zdrowia, z pewną formą niepełnosprawności na świecie żyje około 1 miliarda ludzi. Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiono, aby zwiększyć świadomość publiczną na temat ograniczeń, z jakimi borykają się takie osoby i uświadomienie potrzeby konkretnych działań w kierunku ich likwidowania.

Warsztat Terapii Zajęciowej „Ja-Ty-My” w Sochaczewie przy Stowarzyszeniu Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” w Łodzi, to miejsce na terenie naszego powiatu, które na co dzień stwarza dorosłym osobom z  niepełnosprawnościami, niezdolnym do podjęcia pracy, możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej w zakresie pozyskania lub przywracania umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia. Gala była znakomitą okazją do uczczenia tego dnia, ale także do zaprezentowania swoich działań, podziękowania wszystkim tym, którzy te działania wspierają a także do zaprezentowania na wernisażu prac i dzieł uczestników WTZ-u.

Była to wyjątkowo wzruszająca i uroczysta gala w gronie społeczności WTZ, zaprzyjaźnionych z placówką urzędów, instytucji, firm i osób prywatnych. Poprowadził ją Marcin Odolczyk - dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu Starostwa, który to Wydział włączył się w organizację uroczystości. Padło wiele słów wdzięczności, gratulacji i podziękowań. Szczególne podziękowania były skierowane do Macieja Małeckiego – wiceministra Aktywów Państwowych i Jolanty Gonta – starosty, dzięki którym marzenia społeczności Warsztatu o nowej siedzibie spełniają się. Przypomnijmy, przy pasażu Duplickiego w Chodakowie ruszyła budowa nowej siedziby dla sochaczewskiego WTZ, realizowana przez powiat sochaczewski przy znacznym dofinansowaniu z Polskiego Ładu. Warsztat Terapii Zajęciowej „Ja-Ty-My” podziękował również wszystkim gminom powiatu sochaczewskiego i miastu Sochaczew za przychylność i wsparcie w zakupie nowego busa.

Podczas uroczystości nagrodzono uczestników powiatowego konkursu plastycznego „ Ja-Ty-My”, który został przeprowadzony już po raz drugi przez WTZ dla uświetnienia obchodów MDON. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem, wpłynęły ponad 150 prac. Jury w składzie: Katarzyna Kajak, Michał Orliński, Bogusław Deperas, Barbara Derda, Marcin Hugo-Bader oraz Piotr Pętlak, nagrodziło 9 osób w trzech kategoriach wiekowych, przyznano także 10 wyróżnień. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem ministra Macieja Małeckiego i starosty sochaczewskiego Jolanty Gonta.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego:

Kategoria I -IV klasa Szkoły Podstawowej:

I miejsce – Nikola Gerasik – Szkoła Podstawowa w Kozłowie Biskupim;

II miejsce – Emilia Gierasik – Szkoła Podstawowa w Mokasie;

III miejsce – Stanisław Janicki - Szkoła Podstawowa w Mokasie;

Wyróżnienie Kierownika WTZ – Krzysztof Sajnacki – Szkoła Podstawowa w Wyczółkach;

Jakub Kuźniewski – Szkoła Podstawowa w Brzozowie Starym, Julia Kalińska - Szkoła Podstawowa w Brzozowie Starym;

Wyróżnienie Dyrektora PCPR - Julia Szymańska - Szkoła Podstawowa w Brochowie.

Kategoria V -VIII klasa Szkoły Podstawowej:

I miejsce – Matylda Rogala – Szkoła Podstawowa w Kątach;

II miejsce – Zofia Ossowska – MOW Załusków;

III miejsce – Lilianna Kuracka – Szkoła Podstawowa w Kozłowie Biskupim;

Wyróżnienie Kierownika WTZ – Patrycja Chmielewska - Szkoła Podstawowa w Kozłowie Biskupim, Wanessa Brejnak – Szkoła Podstawowa w Budkach Piaseckich, Laura Dragan – Szkoła Podstawowa w Kątach, Maja Kochańska – Szkoła Podstawowa w Brzozowie Starym;

Kategoria Szkoły Ponadpodstawowe:

I miejsce – Karolina Antoniak – Zespół Szkół im J. Iwaszkiewicza;

II miejsce – Katarzyna Pieńkowska – Zespół Szkół im J. Iwaszkiewicza;

III miejsce – Oliwia Chęcik – MOW Załusków;

Wyróżnienie Kierownika WTZ – Karolina Taborek – ZSCKP w Sochaczewie, Julia Górecka – ZSS w Erminowie.

W uroczystościach udział wzięli m.in.: starosta Jolanta Gonta, reprezentujący wiceministra Aktywów Państwowych Macieja Małeckiego dyrektor jego biura Michał Orliński, Andrzej Kierzkowski – przewodniczący Rady Powiatu w Sochaczewie wraz z radnymi, Sylwester Kaczmarek – przewodniczący Rady Miejskiej w Sochaczewie, w imieniu burmistrza Sochaczewa - Joanna Niewiadomska-Kocik – sekretarz miasta Sochaczew, Edyta Cieślak – sekretarz miasta Skierniewice, Jan Kraśniewski – wójt Gminy Iłów, Mariusz Mikulski – przewodniczący Rady Gminy Nowa Sucha, Ludwik Skrzypek – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej, Małgorzata Dolińska -  dyrektor ds. CSR Banku Polskiego PKO, Katarzyna Kajak – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie wraz z pracownikami, Józef Staszewski – proboszcz parafii św. Józefa Robotnika.

W drugiej części odbył się niezwykły koncert muzyki filmowej pt.  „Nuty z kadru”. Program stanowiły piosenki i kompozycje instrumentalne pochodzące z polskich filmów fabularnych oraz seriali. Na scenie zaśpiewali Bartłomiej Grzanek, Izabela Połońska oraz Jacek Malanowski. Było to wyjątkowe wydarzenie muzyczne podsumowujące galę, zakończone owacją na stojąco.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

(Starostwo Powiatowe w Sochaczewie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

obserwator obserwator

8 2

W tym wypadku patronat oznacza lans jednej pani a szczególnie jednego pana 🤣🤣🤣 00:38, 24.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Fałsz i zakłamanieFałsz i zakłamanie

4 0

no dosłownie żeby nie ten cały Małecki to w tym mieście i powiecie nic by nie było, wstrętny, namolny i obrzydliwy lans, tymczasem wystarczy posłuchać w wolnych mediach i w necie jak rząd pis podle obchodzi się z takimi osobami i ich opiekunami. 16:44, 24.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%