Zamknij
REKLAMA

Noc Bibliotek  w Sochaczewie: to się musi powieść

11.35, 26.09.2022 Redakcja Aktualizacja: 11.46, 27.09.2022
Skomentuj foto źródło Agnieszka Frączek / FB
REKLAMA

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w zajęciach i atrakcjach przygotowanych z okazji Nocy Bibliotek, która odbędzie się 1 października. W tym roku wydarzenie przebiega pod hasłem „To się musi powieść”.

1 października w całej Polsce obchodzona będzie już po raz ósmy Noc Bibliotek. Jej głównym organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Atrakcje przygotowano w ponad 1000 placówek w kraju, również w Sochaczewie.

W sobotę 1 października Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do oddziału dla dzieci przy ul. 1 Maja (kramnice).

- To się musi powieść i mamy nadzieję, że to się naprawdę powiedzie, dlatego zaprosiliśmy Agnieszkę Frączek, autorkę książek dla dzieci. To bardzo ciekawa pisarka, z dużą wyobraźnią, wiemy też, że spotkania z nią wzbudzają duże zainteresowanie wśród dzieci, dlatego gorąco zachęcamy najmłodszych do przybycia do nas do kramnic 1 października o godzinie 17.00. To spotkanie będzie jednocześnie inauguracją Nocy Bibliotek –

- mówi Monika Wołek z oddziału dziecięcego MBP Sochaczew.

Tego wieczoru również w bibliotece przy ul. 1 Maja czekać będzie na dzieci mobilne planetarium.

- To nowość, nasi goście będą mogli obserwować niebo w bibliotece. Szykujemy też dla dzieci różne gry, zabawy i niespodzianki. Tak jak w poprzednim roku, bo to się sprawdziło, poszukamy skarbu biblioteki. Każdy z uczestników na zakończenie spotkania, które planujemy o godzinie 21.00, otrzyma pamiątkowy dyplom.

W Noc Bibliotek włącza się też oddział MBP w Chodakowie, przy ul. Chopina 160. Tu również zajęcia rozpoczną się o godzinie 17.00 i potrwają do 21.00. W programie różnorodne zajęcia, wśród nich tatuaże brokatowe, balonowe niespodzianki czy bohaterska charakteryzacja.

1 października nie zabraknie też oferty dla dorosłych. O 14.00 w karmnicach planowany jest wernisaż wystawy malarstwa Neli Bryłowskiej, a o godzinie 18.00 spotkanie z poetami ze Stowarzyszenia Sochaczewskie Wieczory Literackie Atut. 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%