Zamknij
REKLAMA

Obchody 83. rocznicy Bitwy nad Bzurą w Nowej Suchej [FOTO]

10.45, 20.09.2022 Red.
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Nowa Sucha godnie uczciła 83. Rocznicę Bitwy nad Bzurą. Po oficjalnej części uroczystości, mieszkańcy wzięli udział w rajdzie Szlakiem Bitwy nad Bzurą.

[FOTORELACJA]11931[/FOTORELACJA]

Obchody kolejnych rocznic Bitwy nad Bzurą w gminie Nowa Sucha od lat odbywają się w podobnej formule. Po części oficjalnej odbywa się część sportowa, która z jednej strony przybliża mieszkańcom wiedzę o ich regionie, a z drugiej integruje i wpisuje się w promowanie zdrowego stylu życia.

Uroczystość, jaka odbyła się 18 września, tradycyjnie rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. św. Mikołaja w Kozłowie Szlacheckim. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele urzędu gminy, na czele z wójtem Maciejem Mońką oraz wszystkich szkół z terenu gminy Nowa Sucha wraz z pocztami sztandarowymi, a także druhowie z OSP Kozłów Szlachecki.

Mszę św. uświetnił występ lokalnego zespołu Cantabile, który w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia swojego istnienia przy akompaniamencie Arkadiusza Mamcarza.

Następnie zebrani udali się na cmentarz parafialny, by oddać hołd żołnierzom poległym w 1939 roku. Po złożeniu kwiatów uczniowie szkoły w Kozłowie Szlacheckim zaprezentowali program słowno-muzyczny.

W dalszej części wydarzenia chętni wzięli udział w rajdzie rowerowym Szlakiem Bitwy nad Bzurą, w trakcie którego oddano hołd żołnierzom spoczywającym na cmentarzu w Kompinie oraz w mogile w Nowym Dębsku.

Po wszystkim na uczestników czekała gorąca grochówka.

(Red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%