17 lipca w Sannikach odbył się wielki festyn rodzinny. W plenerze już od godziny 12.00 przygotowano wiele atrakcji i animacji dla dzieci. A do tego na terenie parku pojawiło się kramy z rękodziełem ludowym i z jadłem regionalnym. Swoje stoisko podczas festynu wystawił również Polski Związek Łowiecki. Były tez akcenty z naszego powiatu. Na festynie można było spotkać naszego sokolnika Igora Kowalskiego. Posmakować można było serów i miodów z gospodarstwa Anny Gajo z Miękin z gminy Iłów. A na scenie zaprezentował się zespół Nasz Czas z Iłowa. Tego dnia zwiedzanie pałacu było całkowicie darmowe. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem marszałka Adama Struzika.
[FOTORELACJA]11768[/FOTORELACJA]
[WIDEO]768[/WIDEO]
W Sannikach za sprawą Festynu Rodzinnego Imieniny Fryderyka wczoraj było wczoraj gwarnie i radośnie. Wiele osób przybyło do Europejskiego Centrum Artystycznego by skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych na niedzielne popołudnie. Na zebranych czekała moc atrakcji, w tym występy, stoiska z rękodziełem i wyrobami regionalnymi oraz animacje dla dzieci. Od 15.00 muszla koncertowa tętniła życiem. Wystąpiło na niej wielu artystów m.in. Orkiestra Dęta OSP Sanniki, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Gąbińskiej, Zespół wokalny "Nasz czas" z GOK w Iłowie, Zespół taneczny "Mavilena", Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Sanniki" , Kabaret z Konopi, Halyna Dovbosh i Zespół "Szafa Gra".
- Jest mi niezmiernie miło, że tak wiele osób zdecydowało się poświęcić swój prywatny czas i przyjechać do nas do Sannik. Cieszę się, że chętnie korzystacie z przygotowanych przez nas atrakcji. Pogoda nam dopisała. Mam nadzieję, że program, który przygotowaliśmy, będzie dla państwa atrakcyjny do późnych godzin nocnych.
- dodała dyrektor Monka Patrowicz.
Wśród gości, którzy pojawili się w niedzielę w Sannikach był Waldemar Pawlak, były premier, a obecnie prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Waldemar Pawlak, który z zapartym tchem śledził występ Orkiestry Dętej OSP Sanniki.
- Bardzo się cieszę z dzisiejszego spotkania. Bardzo zachęcam do spojrzenia na Imieniny Fryderyka z perspektywą na nasze życie. Chopin czerpał inspiracje z tych właśnie lokalnych osiągnieć naszej muzyki ludowej. Gratuluje pani dyrektor Monice Patrowicz organizacji takich wspaniałych inicjatyw.
- podsumował Waldemar Pawlak.
W Sannikach były tez akcenty z naszego powiatu. Na festynie można było spotkać naszego sokolnika Igora Kowalskiego. Posmakować można było serów i miodów z gospodarstwa Anny Gajo z Miękin z gminy Iłów. A na scenie zaprezentował się zespół Nasz Czas z Iłowa. W repertuarze zespołu z Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie znalazły się m.in. utwory: „Życie w niewielkiej mieścinie”, „Cicha woda”, „Baju baj”, „Piosenka o sąsiedzie’’, „Takiego Janicka’’ czy „Czerwona jarzębina”. Sadząc po reakcji zgromadzonej publiczności wzbudził on wiele pozytywnych emocji i stanowił inspirację do radosnej zabawy.
W niedziele nastąpiło również uroczyste odsłonięcie nowej rzeźby jaka znalazła się na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego. Jej autorem jest Bartłomiej Kurzeja. Przedstawia ona logotyp Europejskiego Centrum Artystycznego, czyli złotą nutkę. Piknik został objęty patronatem honorowym marszałka Adama Struzika.
0 0
Suoer zespół.Piękna piosenka o znajomościach.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tusochaczew.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz