Zamknij

Stachuriada po raz trzeci w gminie Brochów

12:21, 13.07.2022 . Aktualizacja: 14:29, 14.07.2022
Skomentuj Michał Goleniewski Michał Goleniewski

W pierwszy weekend sierpnia na boisku przy sali wiejskiej w Konarach odbędzie się Niebieska Tancbuda – Stachuriada. Będzie to czwarta edycja dorocznego Festiwalu Twórczości Edwarda Stachury, w naszym regionie goszcząca po raz trzeci w gminie Brochów.

Stachuriada rozpocznie się w sobotę 6 sierpnia o godzinie 8 rano od części warsztatowej, dlatego organizatorzy zachęcają do przyjazdu już w piątkowe popołudnie. Oferują darmowe pole namiotowe oraz wieczorne integracyjne ognisko, liczą też na pomoc wolontariuszy przy przygotowywaniu imprezy.

Zaproszenie do udziału w warsztatach skierowane jest do miłośników malarstwa, literatury i tańca. Poprowadzą je znany sochaczewski artysta Marcin Hugo-Bader, Barbara Rejek, autorka m.in. inspirowanej twórczością Stachury książki „Wrocławska tancbuda” oraz warszawianka Patrycja Gajek, która swoje zajęcia zatytułowała „Roztańczone dusze”.

Otwarcie części muzycznej festiwalu zaplanowane jest na godzinę 15:45. Po krótkiej części oficjalnej, na scenie zaprezentują się znani i lubiani artyści z kręgu Krainy Łagodności: Cztery Pory Miłowania, Irena Salwowska z zespołem, Jacek Sokołowski i Jacek Kadis. Koncerty będą trwać do godziny 22. Następnie uczestnicy festiwalu przeniosą się do sąsiadującej z boiskiem Bazy pod Konarami, gdzie aż do rana będzie można posiedzieć przy ognisku. Mile widziane osoby z gitarami lub innymi instrumentami. W niedzielę o godzinie 5:00 chętni ruszą na prowadzony przez przewodnika po KPN Sławomira Kasjaniuka spacer ornitologiczny nad Bzurą.

Podczas festiwalu będzie można zakupić obrazy, książki i płyty oraz upcyklingową biżuterię, a także wesprzeć darami rzeczowymi uchodźców z Ukrainy.

Tym niezwykłym wydarzeniem możemy cieszyć się dzięki wielkiej uprzejmości gminy Brochów, sołtysa wsi Konary, Bazy pod Konarami i Koła Gospodyń Wiejskich „Konarzanka”. Festiwal jest okazją do integracji nie tylko lokalnej społeczności, ale też miłośników twórczości Edwarda Stachury z całego kraju. To niezwykły czas obcowania z muzyką, sztuką, tańcem, literaturą i przyrodą otuliny Kampinoskiego Parku Narodowego. Inicjatorem całości są osoby skupione wokół portalu Stachuriada.pl, poświęconego życiu i twórczości Edwarda Stachury, który istnieje już ponad dwadzieścia lat.

– mówi Krzysztof Wiśniewski, redaktor naczelny portalu Stachuriada.pl, prowadzący spotkanie. 

IV Niebieska Tancbuda – Stachuriada została dofinansowana ze środków Programu „Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego oraz ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania „Działaj Lokalnie z POPPS-em”.

Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%