Zamknij
REKLAMA

Imprezowa sobota w Kapturach, będzie moc atrakcji dla dużych i małych

13:03, 20.06.2022 | materiał promocyjny
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższą sobotę 25 czerwca na powitanie wakacji szykuje się ciekawe wydarzenie w gminie Iłów. To będzie nie tylko II Dzień Rodziny, ale i towarzyszący mu 21 Dzień Dziecka w Iłowie, który gości na terenie gminy od wielu lat. Wydarzenie zostanie zorganizowane na boisku przy Szkole Podstawowej w Kapturach. Start imprezy o 15.00. W planie między innymi występy artystyczne, konkursy, poczęstunek, mecz piłkarski, a także spotkanie z wyjątkowym gościem.

W sobotę 25 czerwca w gminie Iłów, a dokładniej w miejscowości Kaptury odbędzie się II Dzień Rodziny połączony z 21 Dniem Dziecka w Iłowie. Jak zauważa Wanda Dragan ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej, już po raz drugi zdecydowano o połączeniu sił, podczas organizacji czerwcowych imprez.

- Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej od 2001 roku organizowało co roku  na terenie gminy Iłów, w różnych lokalizacjach Dzień Dziecka. Od ubiegłego roku w porozumieniu z radnym Rafałem Durzyńskim i KGW Pszczółki z Paulinki postanowiliśmy zmienić lokalizacje żeby było różnorodnie i nasza impreza odbywała się w każdym rejonie gminy.

- podsumowuje Wanda Dragan.

Z organizacji ubiegłorocznego wydarzenia zadowolony jest Rafał Durzyński, członek KGW Pszczółki, a jednocześnie wiceprzewodniczący rady gminy Iłów. który ma nadzieję, że tegoroczny piknik, też będzie cieszył się dużym zainteresowaniem. 

- W ubiegłym roku impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem z czego bardzo się cieszymy, bo organizujemy ją dla rodzin z dziećmi. Udało nam się pozyskać wielu partnerów, którzy pomagają nam w organizacji wydarzenia, abyśmy mogli zapewnić jak najwięcej atrakcji. W tym roku w organizacji festynu udział biorą Klub Sportowy CSP Rybno oraz Unia Iłów, które tego dnia będą zapewniały atrakcje sportowe dla najmłodszych. Zapowiada się bardzo aktywnie.

- dodaje Rafał Durzyński.

W sobotę w Kapturach będzie mnóstwo zajęć zwłaszcza dla najmłodszych, ale też dla dorosłych, konkursy sportowe, plastyczne, animacje. W planie są dmuchańce, malowanie buziek i degustacja potraw regionalnych. Do skosztowania będą słynne kanapki Szkoły Podstawowej w Kapturach, których tradycja robienia przekazywana jest z pokolenie na pokolenia i które niezależnie od tego, kto je przyrządza, zawsze i smakują tak samo. To bułki z masłem, wędliną, tartym serem żółtym i plastrami ogórków konserwowych. W tym roku również zostanie rozegrany mecz piłki nożnej.

- W tym roku mam plan, aby mecz został rozegrany pomiędzy członkami KGW Pszczółki, a partnerami i sponsorami naszego wydarzenia. Nasze koło jest bardzo aktywne, prężnie stara się pozyskiwać nowe środki, aby móc się dzięki temu rozwijać. Wspólnym sumptem udało nam się zmodernizować boisko przy Szkole Podstawowej w Kapturach. W tym roku dzięki wsparciu z Urzędu Marszałkowskiego udało nam się ułożyć kostkę i wybudować wiatę. Z każdym rokiem teren nam pięknieje. Cieszę się, że nasza społeczność może z tego terenu korzystać na co dzień, czy od święta podczas tego typu pikników. Ze zmian wokół szkoły najbardziej zadowolone są dzieci.

- dodaje Rafał Durzyński.

O oprawę artystyczną wydarzenia zadba Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie. Na scenie zaprezentują się młodzi artyści, a także Paulina Białas, dobrze znana lokalnej społeczności. Wyjątkowy występ ma przygotować również trener Unii Iłów Tomasz Trafalski. Specjalnym gościem podczas sobotniego pikniku będzie Janusz Chomontek, wielokrotny rekordzista Księgi Rekordów Guinnesa w  podbijaniu różnych rodzajów piłek. W Kapturach pojawią się również goście z Ukrainy.

- Dzięki współpracy z Mariuszem Ambroziakiem z Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej pojawi się grupa mieszkańców z Ukrainy. Będą to dzieci i dorośli, którzy przebywają w odrodku pod Warszawą i bardzo się ucieszyli, że będą mogli uczestniczyć w naszym pikniku.

- dodaje Wanda Dragan.

Organizatorami wydarzenia są Szkoła Podstawowa w Kapturach, KGW Pszczółki, Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej, Unia Iłów, Centrum Szkolenia Piłkarskiego Rybno. Partnerami imprezy są: Tęczowy Ogród, Rajpol Organizacja Producentów Owoców, Bank Spółdzielczy w Iłowie, Lewiatan Wszeliwy, Gospodarstwo Sadownicze marek Ziółkowski, Pasieka Paulinka, Klub Radnych Razem, Granit TP Agro Sklep Sochaczew, TWS Ubezpieczenia Tomaszewscy, Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie, Koło Łowieckie Żbik, Adam Orliński, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Vistula Bank Spółdzielczy oddział w Iłowie, Amber Kobiereccy – stacja kontroli pojazdów oraz stacja paliw w Giżycach, Jager Jasińscy, drukarnia Colorador oraz World media. Partnerami medialnymi wydarzenia są Radio Sochaczew i tusochaczew.pl. 

 

 

 

 

 

 

 

(materiał promocyjny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%