Zamknij

Projekt Zobacz Więcej w Sochaczewie: biała koszula symbolem nadziei [FOTO VIDEO]

15:54, 03.06.2022 K.Ż Aktualizacja: 21:46, 03.06.2022
Skomentuj

Na placu Kościuszki w Sochaczewie odbył się dziś wyjątkowy projekt fotograficzny Zobacz Więcej, którego organizatorką i realizatorką była Magda Rdest-Nowak.  W wyjątkowej sesji zdjęciowej udział wzięły kobiety, które zmagały się z chorobami nowotworowymi, a przed obiektywem wystąpiły tylko w białych koszulach. Koordynatorem akcji w Sochaczewie jest Magdalena Jamka, burmistrz Piotr Osiecki objął akcję swoim honorowym patronatem.

[FOTORELACJA]11613[/FOTORELACJA]

[WIDEO]743[/WIDEO]

Dziś 3 czerwca Sochaczew znalazł się na mapie dwunastu miast, do których zawitał wyjątkowy projekt #zobaczwięcej. Jego bohaterkami są kobiety z chorobą nowotworową, którym została wykonana specjalna sesja zdjęciowa. Burmistrz Piotr Osiecki objął akcję swoim honorowym patronatem.

- Ja jestem całym sercem ze wszystkimi ludźmi, którzy niezależnie od okoliczności i uwarunkowań maja w sobie optymizm i nadzieję. Dlatego trzeba ich wspierać. Nie ukrywam, że wsparłem tę akcję swoim patronatem z radością i wzruszeniem. Myślę, że trzeba wspierać wszystkie osoby, które są odważne w mówieniu o trudnych aspektach naszego codziennego życia. Szczególnie z duma patrzę na wszystkie panie, które dziś tutaj się spotkały i otwarcie mówią: jesteśmy wśród was, zauważcie nas i bądźcie z nami.

Akcję zainicjowała i realizowała w Sochaczewie  Magda Rdest – Nowak

- Dziś mobilizacja pełna. Zaczynamy od wspólnego zdjęcia, a potem ruszamy w miasto. Naszym celem jest to, aby był to prawdziwy projekt, taki troszkę z życia wyciągnięty. Dlatego zależy mi, aby dziewczyny szukały ciekawych miejsc, aby nie było nudy. Zainteresowanie akcją jest ogromne, choć jesteśmy na finiszu. Przed nami jeszcze ogrom pracy, ale cieszę się, że otwieramy ludziom oczy.

Na sesję zdjęciową w naszym mieście zdecydowała się m.in pani Halina z Żyrardowa.

- Reprezentujemy grupę amazonek z Żyrardowa, jest nas tu dziś siódemka. Jesteśmy starsze, ale do udziału zmotywowała nas Magda Jamka. Jestem już 21 lat po jednej chorobie, 18 po drugiej i jak najbardziej popieram taką bardzo pozytywną akcję. I już sobie upatrzyłam miejsce do zdjęcia. Najchętniej zapozowałbym przy fontannie.

- dodaje pani Halinka.

W akcji udział wzięły panie nie tylko z naszego powiatu, ale i okolicy. W projekt zaangażowała się również fundacja Serce od Serca, która przygotowała specjalne serca do Sochaczewa. W fundacji aktywnie działa mieszkanka naszego powiatu Anna Pietruszewska.

- Jesteśmy nie tylko amazonkami, są dziewczyny po raku jajnika, jelita, a także z innymi schorzeniami. Dziś jesteśmy to wszystkie razem, uśmiechnięte i wesołe i pokazują, że choroba to nie wyrok. Możemy rozmawiać o raku i normalnie funkcjonować w społeczeństwie, czy chodzić do pracy. Chcemy dziś uświadomić szerszej grupie ludzi, aby byli bardziej tolerancyjni i rozejrzeli się wokół i zauważyli, że ludzie wokół  zmagają się z różnymi chorobami. 

- dodaje Anna Pietruszewska z Teresina.

"Zobacz więcej" to przedsięwzięcie, które ma zwrócić uwagę na potrzebę tolerancji i zrozumienia. Biała koszula była dziś symbolem nadziei oraz solidarności. Pod tym ubraniem każda z uczestniczek miała dziś  swoją własną historię. Czasem była to choroba, czasem depresja czy też blizny. Projekt ma przekonać, że mimo wszelkich przeciwności można wyjść z domu, spotkać się z innymi, czuć się częścią wspólnoty. Uczestniczki dzisiejszej akcji w Sochaczewie udowodniły to w pełni, uśmiech nie schodził im z twarzy, a i słoneczna pogoda uprzyjemniła sesję zdjęciową. 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(12)

Też pacjentkaTeż pacjentka

10 0

Podziwiam wszystkie kobiety,które przeszły przez tę chorobę,bo sama przeszłam,ile to nerw kosztuje to wiemy,a jak się udało przeżyć to się trzeba cieszyć,każdym dniem.Pozdrawiam wszystkie Panie. 23:17, 03.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

JanJan

4 13

Rozumiem że biała koszula to symbol itd. ale niech Panie odpowiedzą czemu nie mają spodni? Chyba czegoś tu nie rozumiem. Czy trzeba zaraz wywalać gołą dupę żeby nas zauważono? Przykład kolejny to "Taniec przeciw przemocy". Przeciw przemocy można zrobić np marsz milecznia, namalować sobie siniak pod okiem, związać ręce symbolicznie czy cokolwiek innego. Dlaczego te kobiece protesty są tak abstrakcyjne i *%#)!& 08:41, 04.06.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Janek Janek

5 2

Odezwał się obrońca moralności co do burdeli chadza, akysz 00:21, 05.06.2022


likuliku

0 0

nie mierz innych swoja miarą 14:19, 10.06.2022


JanJan

0 7

abstrakcyjnie g.ł.u.p.i.e. To do poprzendniego komentarza, bo jak widać redakcja ma własne standardy co do wyrazów powszechnie używanych za obraźliwe. Kolejna durnota. 08:44, 04.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lanserom NIElanserom NIE

8 1

wszystko pięknie tylko komu potrzebny patronat Osieckiego, on już objął patronatem tych którym szkolny, wadliwy dach rozwalił pomniki na cmentarzu, wszyscy wiemy czym to się skończyło, patronuje też finansom miasta, słyszymy z jakim skutkiem, także ostrożność wysoce zalecana. 19:54, 04.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dyrektor Dyrektor

11 2

Proszę o usunięcie zdjęć, i wstawienie kilku z synem naszym, bez tych kobit których się boi .. 21:58, 04.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Otwarta Otwarta

5 0

Gdzie ten nasz pierwszy powiatowy kawaler? Tyle lasek w jednym miejscu a jego nie ma? 09:58, 05.06.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

..... .....

3 0

Lęka się 12:55, 05.06.2022


miromiro

0 0

u Twojej starej 14:20, 10.06.2022


TVN TVN

4 0

Powiatowej naczelnej pielęgniarki też nie było? A powinno 12:07, 05.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TSA TSA

2 0

Kocik i Osiecki niczym Czerepach i Kozioł w Wilkowyjach. 18:36, 05.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%