Zuzanna Mikołajczyk to uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie, o której coraz głośniej z uwagi na talent aktorski, jaki możemy obserwować w coraz to nowszych produkcjach. W jednym z odcinków serialu Behawiorysta wystąpiła u boku Roberta Więckiewicza, a ostatnio zakończyła prace na planie zdjęciowym do serialu Powrót.
Lista projektów filmowych, w których uczestniczyła młoda, zdolna sochaczewianka rośnie. Możemy już wśród nich wymienić serial Rojst 2, od którego zaczęła się jej przygoda filmowa, poprzez Na Wspólnej, Na dobre i na złe, Rysę, Piątnicę i wspomnianego już Behawiorystę. Przedtem Zuzanna Mikołajczyk występowała też w reklamach, a na lokalnym gruncie znana jest z działalności w ramach Teatru Maska:
- Kocham teatr, bo swoje pierwsze kroki aktorskie stawiałam w Teatrze Maska pod okiem Dawida Żakowskiego. Nadal jestem członkiem zespołu, choć obecnie brakuje mi czasu na tego typu występy. Gdybym w przyszłości mogła połączyć grę na deskach teatru z grą w filmach, byłabym szczęśliwym człowiekiem.
Jak mówi młoda aktorka, wyszukiwanie castingów ułatwia jej agencja reklamowa. Do tej pory najbardziej znaczącą rolą w jej był Behawiorysta. W siódmym odcinku zagrała u boku Roberta Więckiewicza. Jak sama mówi nie była to łatwa rola:
- Zagrałam Brygidę z czasów młodości. To były w dużej mierze brutalne sceny – związane z biciem i gwałtem. Brygida doświadczała przemocy ze strony swojej opiekunki z sierocińca. Byłam bezpieczna w trakcie nagrywania, jednak ta rola wymagała ode mnie dużego pokładu emocjonalnego. Praca na planie wiązała się też z charakteryzacją, głównie moich pleców, która trwała kilkadziesiąt minut.
Zuzanna Mikołajczyk z każdą rolą nabiera doświadczenia, przy tym jest osobą niezwykle skromną. Jak sama mówi, stara się jak najwięcej czerpać ze spotkań z aktorami dużego formatu:
- Im więcej występów, tym mniej się stresuję. Kiedy zaczynam grać, zapominam o stresie, a jeśli się pojawia, jest dla mnie mobilizujący.
Serial Powrót będzie miał premierę niebawem w Canal+. Czekamy na kolejne sukcesy Zuzi.
foto: Filmweb, Jarosław Sosiński/Canal+
(Na podstawie wywiadu Grażyny Bolimowskiej-Gajdy)
[ZT]56345[/ZT]
6 0
Brawo Zuzanno...to mile dla Szopena...zycze sukcesow!!?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tusochaczew.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz