Zamknij
REKLAMA

Wielkie grzybobranie w Bartnikach, zaprasza Nadleśnictwo Radziwiłłów

09:14, 28.09.2021 | K.Ż
Skomentuj foto Lasy Państwowe
REKLAMA

Nadleśnictwo Radziwiłłów organizują w lasach leśnictwa Białe Błoto grzybobranie. Akcja rozpocznie się o godzinie 10.00, a chętni do zbiorów zgromadzą się na parkingu w Bartnikach i wyruszą w las na poszukiwania grzybów.  Do udziału w wydarzeniu zachęca Jan Szczurek, inżynier nadzoru z Nadleśnictwa Radziwiłłów.

- 9 października będzie niepowtarzalna okazja by wspólnie z leśnikami zbierać grzyby. Wszystkich chętnych zapraszam na parking w miejscowości Bartniki, gmina Puszcza Mariańska. Mam nadzieję, że tych grzybów będzie więcej niż obecnie, bo chwilowo nie ma jakiegoś szczególnego wysypu, ale jest jeszcze trochę czasu, więc myślę, że sytuacja się zmieni. Grzybobranie rozpoczniemy o godzinie 9.00. Po zbiorach, które pewnie zakończymy około godziny 14.00 odbędzie się wspólne ognisko. Pobiesiadujemy troszkę. Na grzybobranie obowiązują zapisy, będzie ograniczona liczba osób, kto pierwszy ten lepszy.  Udział w wydarzeniu należy zgłaszać telefonicznie 46 831 10 lub elektronicznie :radziwillow@lodz.lasy.gov.pl.

Nasi mieszkańcy w ostatnim czasie narzekają, że grzybów jest mało. Jak zauważa Jan Szczurek sytuacja powinna się zmienić.

- Staraliśmy się dobrać taki fragment lasu, żeby można było znaleźć wszystkie gatunki grzybów. Czy przyroda obdarzy nas swoim bogactwem, to się okaże wkrótce. Lasy te obfitują w podgrzybki, prawdziwki, kanie. Na kurki bym już nie liczył, ale mogą trafić się opieńki.

 

Mapa terenu grzybobrania ze wskazanym miejscem zbiórki

 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MuchomorekMuchomorek

2 0

coś rydzyków nie widać 20:24, 28.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%