Po rocznej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną w kraju gmina Nowa Sucha przygotowuje się do półkolonii letnich. Jak zauważa wójt Maciej Mońka, to wyjście naprzeciw rodzicom, którzy nie mają przecież urlopów na cały okres wakacyjny, a i nie zawsze mają z kim zostawić pociechy.
Półkolonie skierowane są do dzieci od 6 do 12 lat głównie z terenu gminy Nowa Sucha, choć jeśli zostaną wolne miejsca, zapisać będą się mogli na nie również uczniowie z innych gmin.
- Póki co wiemy, że półkolonie mogą się odbywać, dlatego przygotowujemy się do nich, choć należy mieć na uwadze, że w razie pojawienia się nowych obostrzeń zastrzegamy sobie prawo do rezygnacji z organizacji półkolonii. Jesteśmy jednak dobrej myśli . Chcemy wspierać rodziców, którzy nie mają z kim zostawić dzieci podczas wakacji. Warto dodać, że dzieci bardzo pozytywnie odbierają półkolonie - mówi wójt Maciej Mońka.
Tradycyjnie już półkolonie w gminie Nowa Sucha prowadzą trzy podmioty: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gmina Biblioteka Publiczna. Jeden turnus trwa dziesięć dni, z czego przez siedem dni dzieci mogą liczyć na wyjazdy, a trzy pozostałe spędzają w siedzibie „bazowej”. Koszt kolonii to 400 zł, a w ramach tej kwoty zapewniony jest posiłek. Półkolonie organizowane są między 9.00, a 15.00.
Organizatorem pierwszego turnusu, na który trwają już zapisy, jest GOPS, a miejscem „bazowym” dla niego jest Szkoła Podstawowa w Kozłowie Biskupim. Tegoroczne spotkania odbywać się będą pod hasłem „Letnie wojaże”. W trakcie spotkań, jakie odbędą się między 28.06, a 9.07 dzieciaki mogą liczyć na wyjazdy do Hula-Kula Parku w Warszawie, Parku Linowego w Julinku, Dzielnicy Filmowej w Parku Rozrywki i Edukacji w Zalesiu Górnym, mszczonowskich Term, KPP w Sochaczewie, kina ODEON, Parku Adrenaliny i Westernu w Runowie oraz Manufaktury Czekolady w Warszawie. W programie przewidziano także pokaz pierwszej pomocy, zajęcia z robotyki i zajęcia plastyczne.
Za kolejny turnus, między 19, a 30 lipca odpowiedzialny jest GOK, który stanowi jednocześnie bazę wypadową. Półkolonie z GOK-iem z Kartą Dużej Rodziny kosztują o połowę taniej, czyli 200 zł.
W programie codzienne czytanie książek, zajęcia plastyczne, zajęcia sportowe i z rękodzieła, a ponadto wyjazdy do: Parku Linowego w Julinku, Frajdalandii, ETNO Muzeum w Warszawie, Dzielnicy Filmowej w Parku Rozrywki i Edukacji w Zalesiu Górnym, mszczonowskich Term, kina Mazowsze, Parku Adrenaliny i Westernu w Runowie oraz Manufaktury Czekolady w Płocku (wyjazd połączony z rejsem po Wiśle).
Między 2, a 13 sierpnia pólkolonie organizuje GBP i to ona jest bazą do spotkań. W programie codzienne czytanie książek, zajęcia plastyczne i taneczne oraz wyjazdy do: parku w Julinku, Dzielnicy Filmowej w Parku Rozrywki i Edukacji w Zalesiu Górnym, Term we Mszczonowie, kina Mazowsze, Parku Adrenaliny i Westernu w Runowie oraz Manufaktury Czekolady w Płocku (wyjazd połączony z rejsem po Wiśle).
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz