Zamknij
REKLAMA

Koncert Papieski w Kozłowie Biskupim. W tym roku zmiana formuły

14:17, 12.05.2021 | J.L
Skomentuj
REKLAMA

Miłośników Koncertu Papieskiego w Kozłowie Biskupim zapraszamy do obejrzenia reportażu z dotychczasowych koncertów. Będzie co oglądać - zapowiadają organizatorzy.

Koncert Papieski w Kozłowie Biskupim przestrzeni kilkunastu lat wyrobił sobie należną mu renomę. W tym roku wydarzenie zmienia formułę, choć jest nadzieja, że już w przyszłym roku, kiedy (miejmy nadzieję) pandemia zostanie opanowana, znowu będziemy mogli spotkać się w Kozłowie Biskupim, posłuchać występów i uczestniczyć w wydarzeniach towarzyszących. Do tego czasu pozostaje nam powspominać niezwykłe momenty z dotychczasowych koncertów, a jak mówią organizatorzy – tych momentów jest całe mnóstwo.

- Tegoroczne wydarzenie będzie tak naprawdę reportażem dokumentującym co się działo na przestrzeni lat przy okazji Koncertów Papieskich w Kozłowie Biskupim. Będzie można obejrzeć go 28 maja o 19.00 na fanpejdżu Koncertu Papieskiego w Kozłowie Biskupim - mówi współorganizator Arkadiusz Mamcarz.

Z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne nie było możliwe zaproszenie artysty i przygotowanie kościoła, dlatego organizatorzy zdecydowali o czasowej zmianie formuły, również po to, aby nie dać zapomnieć o wydarzeniu, ale też powspominać najciekawsze momenty zarejestrowane na przestrzeni lat, a jest z czego wybierać, bo początki Koncertu Papieskiego sięgają 2007 roku. Jak mówi współorganizator Karol Drązikowski:

- W 2005 roku zmarł Jan Paweł II, a rok później schola parafialna w Kozłowie Biskupim zagrała na mszy w rocznicę śmierci papieża. Z tego narodził się pomysł na organizację koncertu. Zrobiliśmy jeden i na tym się miało zakończyć, ale odbiór był na tyle pozytywny, że koncerty odbywają się nadal.

Na przestrzeni lat w kościele w Kozłowie Biskupim wystąpiło wielu artystów i każdy z nich był nową jakością dla wydarzenia, koncerty były bowiem utrzymywane w różnorodnych stylach od muzyki jazzowej, przez gospel, folklor i muzykę klasyczną aż do młodzieżowej. Z czasem koncertom zaczęły towarzyszyć wystawy.

Jak mówi współorganizator Leszek Głowacki:

- Dołączyłem do grona organizatorów po IX koncercie. Na X zrobiłem wystawę JP II w numizmatyce i medalierstwie, potem były wystawy pamiątek, malarzy, fotografii, prac konkursowych dzieci, stemple okolicznościowe i medale. Wszystko związane z papieżem, lokalną społecznością lub tematyką maryjną. XIV koncert został odwołany, ale ja się przygotowałem. Mam nadzieję, że koncert odbędzie się za rok, wtedy zaprezentujemy wystawę niepublikowanych dotąd portretów Jana Pawła II, wybity medal i stemple okolicznościowe. Może do tego czasu wymyślę coś jeszcze.

Tymczasem musimy zadowolić się garścią wspomnień i oblizać się na wspomnienie papieskich kremówek, znanych z dotychczasowych edycji koncertów.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%