Zamknij
REKLAMA

Punkt Szczepień Powszechnych w Sochaczewie gotowy. Zapisy już za kilka dni

15:51, 20.04.2021 | M.F
Skomentuj
REKLAMA

Punkt Szczepień Powszechnych w Sochaczewie jest już w zasadzie gotowy do otwarcia. Czeka tylko na ostateczną akceptację przez NFZ. Wszystko jednak wskazuje na to, że ruszy w poniedziałek 26 kwietnia i od tego dnia też każdy będzie się mógł na szczepienie w tym miejscu zapisać.

[FOTORELACJA]10252[/FOTORELACJA]

W wyniku porozumienia Szpitala Powiatowego w Sochaczewie i Urzędu Miasta Sochaczew na terenie sztucznego lodowiska przy ul. Olimpijskiej urządzono nasz Punkt Szczepień Powszechnych (PSP). W poniedziałek 19 kwietnia przedstawicielki NFZ dokonały jego kontroli, której wyniki mają być podstawą do wydania przez Fundusz zgody na uruchomienie sochaczewskiego PSP. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, punkt ruszy w poniedziałek 26 kwietnia. Od tego też dnia wszyscy mieszkańcy będą mogli zapisać się tu na szczepienie. Co istotne, będzie mógł to zrobić każdy mieszkaniec naszego powiatu, ale nie tylko. Możliwe są szczepienia wszystkich zainteresowanych również z dalszych okolic.

Tak jak donosiliśmy, za stronę medyczną i sam proces szczepień odpowiada sochaczewski szpital, natomiast za stronę organizacyjną i techniczną ratusz.

Gospodarzem obiektu, na którym spoczęło organizacyjne przygotowanie punktu, jest MOSiR. O zakres wykonanych czynności zapytaliśmy wicedyrektor ośrodka Annę Pawłowską:

- Pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wykonali szereg czynności organizacyjnych, została rozłożona wykładzina, wykorzystaliśmy bandy od lodowiska do wykonania parawanów między stanowiskami do szczepień, urządziliśmy też stanowisko medyczne. Ustawiliśmy stoliki i krzesła w miejscach, gdzie dokonywana będzie rejestracja, a także gdzie wypełniane będą ankiety. Jest poczekalnia oraz siedziska dla osób oczekujących po szczepieniu. Wszystko z zachowaniem bezpiecznych odległości, jest też oczywiście odpowiedni dystrybutor do dezynfekcji rąk.

MOSiR unowocześnił też łącze internetowe na terenie lodowiska i instalację elektryczną.

Z kolei Urząd Miasta zadbał o komputery, które służyć będą do obsługi PSP, i potrzebne lodówki, przeznaczając na ten cel 40 tysięcy złotych.

Teren MOSiR-u wyposażono w stosowne banery, które informują, jak dotrzeć do punktu szczepień.

- Główne wejście na ten teren jest od strony Olimpijskiej, gdzie dysponujemy dużym parkingiem, natomiast ruch pieszy odbywać się ma również od ulicy Warszawskiej. Sochaczewianom na pewno będzie łatwiej tutaj trafić, na ogół wszyscy wiedzą, gdzie znajduje się lodowisko czy boisko wielofunkcyjne pod zadaszeniem, natomiast gości, którzy być może przyjadą do nas spoza powiatu, zapraszamy pod adres Olimpijska 3.

Na terenie PSP urządzono 6 stanowisk do szczepień – tyle, o ile zabiegał dyrektor szpitala Robert Skowronek. Taka liczba pozwoli zaszczepić nawet 500 osób dziennie (dyrektor chciałby, aby właśnie taka to była liczba i zapewnia, że będzie dysponował odpowiednim dostępem do szczepionek – wszystko zależy teraz od tego, czy będzie wystarczająco wielu chętnych). Punkt będzie czynny od poniedziałku do soboty (godziny jego funkcjonowania poznamy wkrótce). W skład zespołów szczepiących wejdą lekarze stażyści oraz pielęgniarki. Na koordynatora szczepień szpital wyznaczył pielęgniarkę Monikę Fortunę.

Jak będzie się można zapisać na szczepienie w sochaczewskim PSP?:

- dzwoniąc pod numer 509 504 374

- dzwoniąc na infolinię 989

- przez internet (Indywidualne Konto Pacjenta)

- osobiście w PSP przy Olimijskiej 3

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (12)

DzikDzik

5 2

Jak na razie inne punkty w powiecie nie mają nadmiaru szczepionek. 16:24, 20.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BonzoBonzo

6 5

I otwarcie zrobić z pompką! ZAPROSIC PINOKIA. MINISTRANTA. BATMAN POSWIECI? I TVP PIS ZAPROSIC I PROPAGANDA GOTOWA!!! HA HA HA 17:26, 20.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Miodek Miodek

4 0

Ta Pani że zdjęcia to Pani Pawłowska? Wydaje misie ze inaczej ta Pani miała na nazwisko? 17:28, 20.04.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

RafałRafał

5 0

Ulicka 17:35, 20.04.2021


To To

4 1

To w PiS się rozwodzą? A co na to OJCIEC DYREKTOR TADEUSZ? 20:46, 20.04.2021


Toruń Toruń

2 1

A OJCIEC DYREKTOR NA TO? ALLELUJA I DO PRZODU!!! 20:51, 20.04.2021


gogo

4 0

dokladnie to nie o ilosc zaszczepien (mozliwosc taka) ale o szczepionki chodzi. Bo teraz spokojnie by mogli szczepic w powiecie ze 2k dziennie jakby miali szczepionki 17:56, 20.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LolaLola

4 1

POMYSŁ DOBRY😊 BO JEDNAK CORAZ WIĘCEJ ROCZNIKÓW JEST DO ZA SZCZEPIENIA A CI CO PRACUJĄ W WIEKU PRODUKCYJNYM W DUZYCH FIRMACH I ZBIOROWISKACH CZEKALI NA TA SZANSĘ. TYLKO PUNKT MUSI BYĆ DOBRZE I JASNO ROZPROPAGOWANY W MEDIACH I NA SŁUPACH INFORMACYJNYCH W MIESCIE.TAK ABY DO KAZDEGO MIESZKAŃCA TA INFORMACJA DOTARŁA RÓŻNA DROGA . 21:03, 20.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HassanHassan

2 1

Myśle że przez to że Pani napisała z włączonym CAPSLOCKIEM to chyba każdy zauważy. 🤣 Widzę że media dobrze wyprały umysł 22:20, 20.04.2021


OwsiakOwsiak

2 1

A w wolontariacie Caryca pielęgniarka z zawodu a i lekarza ma w rodzinie. 😉 21:23, 20.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdamAdam

2 3

Szkoda że nie ma takich akcji w związku z nowotworami że każdy może się zbadać tylko szczepienie na wirusa kto towarzyszy nam co roku i co roku będzie nam towarzyszył do 2019 nazywali go grypa teraz na grypę się już nie choruje na „coronavirusa” zreszta teraz to już na nic innego się nie choruje ani nie umiera. 22:27, 20.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ReklamaReklama

1 0

I lokalnych notabli z PiS do szczepienia. Dla Polski dla Polaków i mieszkańców. 17:01, 21.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%