Zamknij
REKLAMA

Wyprawa do Puszczy Kampinoskiej. Kierowca przekonał się, że tak parkować nie można

13:41, 19.04.2021 | K.Ż
Skomentuj
REKLAMA

Wiosenna pogoda zachęca do spacerów i odwiedzin okolicznych lasów. Nasi mieszkańcy bardzo chętnie wybierają rekreacje na świeżym powietrzu m.in. w Kampinoskim Parku Narodowym. Warto jednak pamiętać o poprawnym parkowaniu, w miejscach do tego wyznaczonych, bo wyprawa może nas potem słono kosztować.

Skutki niewłaściwego parkowania na własnej skórze odczuł pan Krzysztof, który w niedzielę odwiedził Kampinoski Park Narodowy.

- Skończyło się na weekendowym pouczeniu. Zatem nie warto parkować gdziekolwiek, bo można spotkać i słusznie, za szybami swoich aut takie oto karteczki – podsumowuje pan Krzysztof.

Kampinoski Park Narodowy przygotował sieć leśnych bezpłatnych parkingów pozwalających wystartować niemal na dowolnym szlaku.

- Parkowanie pojazdów mechanicznych może odbywać się jedynie na wyznaczonych do tego celu. Na terenie parku przygotowano 19 parkingów, o łącznej liczbie miejsc parkingowych przekraczającej 1000.  Największy na 157 znajduje się w Granicy Ruch pojazdów poza drogami publicznymi i innymi drogami do tego wyznaczonymi w parku narodowym jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu lub grzywny Art. 127 pkt 1a ustawy z 16 kwietnia o ochronie przyrody. Numer rejestracyjny pojazdu został umieszczony w ewidencji i ponowne stwierdzenie nieprawidłowego parkowania pojazdu na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego będzie skutkować wszczęciem postępowania w celu ukarania kierowcy pojazdu  – informuje KPN. 

 

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

alaala

2 0

I bardzo dobrze! 19:28, 19.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

gośćgość

1 0

Popieram! 10:57, 20.04.2021


KierowcaKierowca

1 0

Ale czopek xD. 05:44, 21.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%