Zamknij
REKLAMA

Rusza inwestycja w Starym Dębsku, będą nowe miejsca pracy

11:00, 23.02.2021 | A.S
Skomentuj DAMO Plus sp. z o.o. sp.k
REKLAMA

Stacja paliw, sklep i w przyszłości motel – to plany inwestycyjne przedsiębiorcy, który zakupił teren przy drodze krajowej nr 92 w Starym Dębsku w gminie Nowa Sucha. Nowa inwestycja ma docelowo przynieść nawet 30 miejsc pracy dla okolicznych mieszkańców.

Jak mówi wójt gminy Nowa Sucha Maciej Mońka, chodzi o teren przy 92- ce, na którym od lat stoi nieczynna stacja paliw oraz budynek, który miał pełnić rolę motelu. Nigdy nie zostały jednak uruchomione.

- Stary Dębsk to takie miejsce, gdzie ostatnia inwestycja była kilka lat temu, w postaci zamrażalni, natomiast dawne inwestycje nie zawsze się tu sprawdziły. M.in. taką inwestycją, która podupadła, była stacja paliw, zlokalizowana przy drodze krajowej nr 92. Obok niej wybudowany był motel, który nigdy nie rozpoczął swojej działalności. Od kilku miesięcy o te nieruchomość oraz kilka sąsiednich starała się firma Da-mo z Łowicza.

Inwestorem jest spółka DAMO Plus sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Łowiczu. Firma związana jest z branżą paliwową, zajmuje się dystrybucją paliw, głównie hurtową. Jak mówi podobną działalność ma prowadzić w Starym Dębsku. Jak mówi prezes zarządu spółki Maciej Modzelewski, firma zamierza na tym terenie kontynuować swoją działalność.

- Na pewno będziemy prowadzili sprzedaż hurtową, ale chcielibyśmy też prowadzić detaliczną sprzedaż paliw, postawić stację razem ze sklepem. To jednak potrwa, gdyż konieczna jest gruntowna modernizacja obiektu, który zakupiliśmy. Nie chodzi tu o zmiany kosmetyczne, ale poważne inwestycje technologiczne – stara stacja była budowana lata temu, zmieniły się już przepisy i wytyczne w tej kwestii.

Inwestor nie rezygnuje także z planów uruchomienia motelu.

- Jeżeli obiekt uruchomimy i zacznie żyć, będziemy chcieli uruchomić też motel. Jest to ważny szlak komunikacyjny- mimo bliskości autostrady ruch na dk 92 jest duży. To ważny szlak komunikacyjny na północ i docelowo dlatego też chcemy ten motel uruchomić dla wielu kierowców z północy i wschodu, którzy korzystają z tej trasy.

Jak twierdzi inwestor, do uruchomienia całej inwestycji będzie potrzebne zatrudnienie na miejscu co najmniej 20 - 30 osób. To cieszy wójta gminy Macieja Mońkę, który obserwuje działania firmy.

- Akt notarialny na zakup nieruchomości został podpisany w ubiegłym tygodniu. W urzędzie gminy pojawił się już projektant, który zaprojektuje jeszcze jeden zjazd z drogi krajowej nr 92. Obserwując działania firmy związane z pozyskaniem nieruchomości i tego, co robią w kierunku jej zagospodarowania widać, że inwestor jest zdeterminowany i kupił to po to, żeby faktycznie tam działać i inwestycja w niedługim czasie ruszy.

Podobna stacja paliw DAMO Plus sp. z o.o. sp.k. mieści się przy ul. Małszyce w  Łowiczu. Prowadzi sprzedaż oleju napędowego, oleju napędowego grzewczego oraz benzyn. Głównym dostawcą spółki jest PKN ORLEN. 

(A.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

Marek KarasińskiMarek Karasiński

5 1

Trzeba się cieszyć bo z pozyskiwaniem inwestorów i zarazem tworzeniem miejsc pracy to w gminie słabiutko 😢 Wszędzie coś się dzieje tylko nie tu. Pan Wójt niech się weźmie do roboty bo trzeba szukać inwestorów a nie siedzieć na czterech literach ! Pozdrawiam 😁 17:23, 23.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MoniaMonia

3 0

zapraszamy do Młodzieszyna, tu roboty wbród szczególnie w likwidowanym goku 17:34, 23.02.2021


ciekawyciekawy

3 0

macieju bedzie na otwarciu?? 21:19, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KRISSKRISS

1 1

DAMO to lipa pracowałem z nimi dowieźli mi kilka dostaw paliwa po którymś razie auto stanęło spuściliśmy paliwo wymieniliśmy filtry zalaliśmy nowe paliwo i auto działało na zarzut że było paliwo złe powiedzieli że to nie ich paliwo tylko pewnie gdzieś zatankowałem zakończyłem współpracę i Damo odszukiwało faktury które miały wpływ na ich konto po dacie wystawionej w fakturze i po-naliczali po 40 euro od każdej faktury odradzam współpracy z ta firma i proszę uważać na ich chwyt gdy ktos chce zakończyć z nimi współpracę , współpracowałem z firma POLEURO polecam jak najbardziej równiez polecam firmę Koper oraz firmę Tymwód odradzam współpracy z firma DAMO 15:08, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolskaPolska

1 0

Miejsca pracy!ale dla Polakow czy Ukrainy? 05:50, 25.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LolaLola

2 0

TO SA PRYWACIARZE .ZAROBISZ NAJ NIŻSZA KRAJOWA BEZ DODATKU ZA NOCKI.A CUDEM BĘDZIE UMOWA O PRACĘ NA PEŁNY ETAT. CZY PAN WOJT MONIKA PO SKOŃCZONEJ FUNCJI CHCIAŁ BY TAM U NICH PRACOWAĆ ZA TAKIE GROSZE?I ODPOWIADAĆ ŻYCIEM ZA NAPADY CZY WYMUSZENIA NA TANKOWANYCH PALIWACH?? I TO NA SMIECIOWEJ UMOWIE BEZ URLOPU ,CHOROBOWEGO,PREMII,DODATKOW,BADAN OKRESOWYCH,ŚRODKÓW CZYSTOŚCI, ODZIEŻY ROBOCZEJ CZY NAWET WODY W UPALY??? ORLEN TEZ PLACI GROSZE PRACOWNIKOM A DAROWIZNY "COVIDOWE" ODLICZANA SOBIE OD PODATKU PODWÓJNIE! !!ZA TO RODZINA" NOWAKA "NAWET MASECZEK SOBIE NIE MOZE ODLICZYĆ OD PODATKU W PICIE! !!CHOC OD ROKU JEST PRZYMUSZONA DO ICH NOSZENIA.ZAWSZE ZYSKI WYPRACOWUJA PRACOWNICY W FIRMIE ALE NIE ZAWSZE WŁAŚCICIELE FIRM SĄ SKORZY PODZIELIĆ SIĘ TYM ZYSKIEM Z PRACOWNIKAMI.... 20:29, 25.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mixermixer

1 0

ksiądz sprzedał? 14:34, 27.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VITVIT

0 0

Mrzonka. Ruch na tej drodze mały. Wiele barów i stacji na DK92 do Konina zamknięto, po otwarciu A2. 09:20, 28.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%