Zamknij
REKLAMA

Gmina Iłów podzieliła pieniądze na zadania publiczne. Najwięcej dla Unii Iłów

13:32, 22.02.2021 | K.Ż
Skomentuj foto Unia Iłów
REKLAMA

Na początku stycznia wójt gminy Iłów Jan Kraśniewski ogłosił konieczność przeprowadzenia otwartych konkursów ofert na realizacje zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury, dziedzictwa narodowego i edukacji społecznej w 2021 r. Oferty można było składać w Urzędzie Gminy Iłów do 25 stycznia. Samorząd na ten cel zadysponował środki w wysokości 100 500 zł. Pieniądze zostały podzielone pomiędzy cztery organizacje działające na terenie gminy Iłów.

Urząd Gminy w Iłowie przedstawił wyniki otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych w 2021 roku.  W zakresie upowszechniania kultury fizycznej Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „UNIA Iłów" otrzymało dotacje w kwocie 80 tys. zł na organizacje  imprez, zawodów i rozgrywek sportowych z udziałem mieszkańców — ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej.  Młodzieżowy Klub Sportowy „Fortuna II" Iłów  otrzymał dotacje w wysokości 8 tys. zł na organizacje dla dzieci i młodzieży z terenu gminy zajęć sportowo szkoleniowych, zawodów szkolnych i międzyszkolnych, rozgrywek sportowych ze szczególnym uwzględnieniem piłki ręcznej.

Na zadania z zakresu kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury, dziedzictwa narodowego i edukacji społecznej dotacje otrzymały dwie organizacje. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej na zadanie Stefan Kardynał Wyszyński - Prymas Tysiąclecia otrzymało 2 450 zł, a   „Pszczółki" Koło Gospodyń Wiejskich w Kapturach otrzymało 1 900 zł na organizacje Dnia Rodziny.

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

PanyapaPanyapa

0 0

Hmmm Iłów to chyba jedyna gmina, która nie boi się komentarzy pod artykułami na jej temat.
Czy Rybno i Młodzieszyn boją się opinii ludzi? 08:02, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%