Zamknij
REKLAMA

Ferie z SCK angażują najmłodszych

13:10, 12.01.2021 | A.S
Skomentuj
REKLAMA

Zajęcia plastyczne, taneczne, karnawałowe a nawet szachy od podstaw - m.in. takie propozycje na ferie przygotowało dla najmłodszych Sochaczewskie Centrum Kultury. Wszystko ujęte w krótkie formy warsztatów, angażujących dzieci do wspólnej zabawy. 

Jak mówi kierownik impresariatu SCK Magdalena Franaszek – Niewiadomska, wszystkie zajęcia dostępne są on- line. 

- W tym roku zupełnie inne ferie dla dzieci, mam nadzieję, że to już ostatni taki rok. Dzieci mają zbyt mało ruchu i zajęć na świeżym powietrzu, ale niestety nie mamy dziś innej możliwości. Przygotowaliśmy za to blok zajęć, który nie trwa zbyt długo, to tylko 30 min., za to mocno angażujący dzieci, gdzie są też zajęcia w formie warsztatów.

Zajęcia rozpoczynają się codziennie o 11:00. Nagranie dostępne jest także w późniejszych godzinach. Warto na stronie SCK sprawdzić wcześniej, co będzie potrzebne i przygotować się do zajęć.

- W tych półgodzinnych blokach znajdują się kilkuminutowe zajęcia tematyczne. Zajęcia plastyczne „Ze sztuką na Ty” prowadzi Monika Boruta – Sałacińska, tu warto przygotować materiały plastyczne. Wczoraj dzieci bardzo prostymi sposobami stworzyły naprawdę efektowne obrazki „Zima w górach”. „Karnawałowe rytmy” to z kolei propozycja zespołu „Abstrakt”, który pomaga dzieciom rozwijać umiejętności taneczne, począwszy od rozgrzewki, po taniec nowoczesny. Jolanta Kawczyńska prowadzi zajęcia z nauki śpiewu piosenek. Aby trochę się rozruszać, Piotr Milczarek proponuje zabawy karnawołowe.

Ciekawą propozycją są także lekcje szachów, które wspaniale rozwijają umiejętność logicznego myślenia. Kilkuminutowe bloki, prezentujące grę mistrzów od podstaw i poznawania figur, prowadzi mistrz szachowy Stanisław Osiecki. Warto je nagrać. Nie zabraknie też dłuższych wystąpień, które dzieci chętnie obejrzą. Cykl ferii z SCK rozpoczęła w minioną sobotę bajka dla dzieci – Teatr Forma zaprezentował znaną bajkę „O rybaku i złotej rybce”, w najbliższą sobotę obejrzymy ”Legendę o smoku Wawelskim”. Start o godz. 11:00. Wszystkie zajęcia i bajki można oglądać na profilu SCK na Facebooku.

(A.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA