Zamknij

Sochaczew pożegnał Jerzego Krupę, nauczyciela i mentora

16:14, 01.10.2020 Aktualizacja: 17:06, 02.10.2020
Skomentuj

Sochaczew pożegnał dziś Jerzego Krupę, Honorowego Obywatela miasta. W uroczystości pogrzebowej wzięły udział setki mieszkańców, dla których zmarły był przyjacielem, ale też mentorem.

[FOTORELACJA]9639[/FOTORELACJA]

1 października 2020 roku Sochaczew pożegnał Honorowego Obywatela swojego miasta, dr nauk humanistycznych Jerzego Karola Krupę. Zmarły dla wielu był wzorem, wręcz mistrzem. Był postacią bardzo pozytywną, zawsze łączącą, nigdy dzielącą. To właśnie te jego cechy sprawiły, że w pogrzebie i mszy św. w kościele parafii św. Wawrzyńca wzięły udział setki mieszkańców. Zasługi, znaczenie, a także nietuzinkową osobowość Jerzego Krupy we wzruszającym przemówieniu wspominał jego syn:

- Trudno jest opisać w kilku zdaniach człowieka, którego się znało całe życie. […] Nasz tata nie był człowiekiem idealnym i nigdy takiego nie udawał. Był człowiekiem uczciwym, prostolinijnym i starał się nam zaszczepić te cechy. Był pogodny i uczuciowy, umiał rozmawiać z każdym. Ujmował ludzi swoją prostotą, bezpośredniością i życzliwością. Był nauczycielem z krwi i kości, szkoła była jego wielką pasją, to jej poświecił gros swojej 53-letniej kariery zawodowej. Najbardziej cenił sobie w niej kontakt z ludźmi, tę szczególną relację między nauczycielem i uczniami, która pozwalała nie tylko nauczać, ale także kształtować ich osobowości i pobudzać życiowe ambicje. Był bardzo dumny ze swoich absolwentów i szczerze cieszył się z ich najmniejszych sukcesów. Wielu z nich jest dzisiaj tutaj z nami. […]

Nie oceniał ludzi na podstawie ich pochodzenia czy zawartości portfela, ale według działań i wartości ich pracy. Sam był tytanem pracy, pełnym niespożytej energii napędzanej tysiącem pomysłów. Niektóre z nich wydawały się często zbyt śmiałe, ale mimo to dążył uparcie do ich realizacji. Gdy otwierał pierwszą wyższą uczelnię w Sochaczewie, niewielu wierzyło w sukces tego projektu. To właśnie ta pozytywna energia prowadziła go przez całą drogę życiową, od rodzinnego Brzozowa poprzez wszystkie szczeble nauczycielskiej kariery. Od nauczyciela w szkole średniej, przez dyrektora szkoły podstawowej, kuratora oświaty aż do założyciela wyższej uczelni. Pozwalała mu również odnosić sukcesy na stanowisku dyrektora ośrodka szkoleniowego w Teresinie, a także dyrektora generalnego centrali spółdzielczości ogrodniczo-pszczelarskiej w Warszawie.

Świadczą o tym liczne odznaczenia państwowe, między innymi Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski i Medal Edukacji Narodowej. Ten gen społecznika i spółdzielcy miał w sobie od zawsze […].

Jerzego Krupę żegnali spółdzielcy, między innymi przedstawiciele PSS Społem i Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej, której był prezesem. Żegnali samorządowcy z powiatu, miasta i gmin. Były poczty sztandarowe, również wspomnianej Wyższej szkoły Zarządzania i Marketingu, której był założycielem. Głos zabrał między innymi wiceprzewodniczący sejmiku mazowieckiego Adam Orliński, którego ze zmarłym łączyły osobiste relacje.

- Był przede wszystkim nauczycielem i mentorem. Idąc tu do kościoła spotkałem wiele osób, które mówiły, gdyby nie pan profesor, to byśmy w życiu zapewne podążyli inną drogą, gdyby nie pan profesor, to nasze życie potoczyłoby się inaczej. Także ja zawdzięczam mu bardzo dużo. W 2010 roku, po pierwszych operacjach, kiedy nie mógł już startować w wyborach do samorządu województwa, na spotkaniu z marszałkiem zaproponował mi start do sejmiku i tak to się zaczęło. Choć nie uczył mnie w szkole, był moim nauczycielem życia publicznego i społecznego. Był moim mistrzem.

Jerzy Krupa zmarł 25 września 2020 roku. Został pochowany na cmentarzu parafialnym przy ul. Traugutta. Miał 74 lata.

Cześć Jego pamięci.

[ZT]54785[/ZT]

 

 

 

 

 

 

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

AniaAnia

17 13

aparat pod pache i na pogrzeb! wstyd, dno i metr mułu.

18:43, 01.10.2020
Odpowiedzi:4
Odpowiedz

LolLol

8 5

Jakby nie było, na tym polega dziennikarstwo. Pogrzeb papieża przed tv pewnie ze wzruszeniem oglądałaś? A Oni - kamera pod pachę i na pogrzeb. Wstyd! Dno i metr mułu!

20:31, 01.10.2020

RafałRafał

8 1

nie jestem osobą publiczną a jestem na kilku zdjęciach , czy ktoś z redakcji mnie pytał o zgodę umieszczanie mojego wizerunku na stronie?

09:41, 02.10.2020

MokMok

1 5

Rafalek....a kto cie zna w tym miescie...???

14:41, 02.10.2020

SaszaSasza

2 1

Mok-ćwok??

22:52, 02.10.2020

AparatAparat

14 12

O już hiena internetowa się odezwała, nie ważne o czym relacja, ważne aby anonimowo ubliżać. Dzięki tej relacji mogę zobaczyć jak było na tym pogrzebie. Redakcjo nie przejmuj się

18:56, 01.10.2020
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ParanojaParanoja

8 2

No tak zobaczyć jak było na pogrzebie, ale atrakcje. Człowieku ogarnij się,trochę ogłady i współczucia, żal że są tacy ludzie

21:17, 01.10.2020

MonikMonik

11 3

Tak, cześć Jego pamięci! Nie mogłam osobiście być na pogrzebie, dziękuję, że mogłam być chociaż tak. Redakcja jako jedyna w powiecie zrozumiała powagę sytuacji. Jerzy Krupa zasłużył na duże pożegnanie. Był naprawdę dużym formatem Człowieka, jeśli mogę się tak wyrazić. Cieszę się, że aż tak dużo ludzi przyszło Go pożegnać.

22:11, 01.10.2020
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tusochaczew.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%