Zamknij
REKLAMA

Dwa duże ogniska COVID-19 w naszym sąsiedztwie

21:33, 31.07.2020 | red.
Skomentuj
REKLAMA

Dwa duże ogniska COVID-19 rozwinęły się w sąsiedztwie naszego powiatu. Mowa tu o powiecie gostynińskim, gdzie z każdym dniem rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Mówi się, że właśnie w Gostyninie obecnie jest największe na Mazowszu ognisko wirusa. 

 

Na oddziale Psychogeriatrii i Oddziale Psychiatrycznym VI Wojewódzkiego Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gostyninie, ul. Zalesie 1 - liczba zakażonych koronawirusem przekroczyła 80 osób.

W Domu Pomocy Społecznej w Czarnowie, Filii w Gostyninie, ul. 3 Maja 47 – zarejestrowano 24 zakażenia koronawirusem.

Od początku pandemii zakaziły się 124 osoby, zmarły 3 – jedna z ofiar to pacjent oddziału psychogeriatrycznego, na którym przebywają chorzy z otępieniami czy Alzheimerem.

 

Poniżej pełne dane z gostynińskiego sanepidu.

Sytuacja epidemiologiczna w zakresie zachorowań na Covid-19 na terenie powiatu gostynińskiego.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gostyninie informuje, że aktualnie na terenie powiatu gostynińskiego zarejestrowane są dwa ogniska zachorowań na COVID-19 w:

Oddziale Psychogeriatrii i Oddziale Psychiatrycznym VI Wojewódzkiego Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gostyninie, ul. Zalesie 1. – zarejestrowane w dniu 09.07.2020 r. w ognisku:

Do chwili obecnej z wynikiem pozytywnym badania w kierunku zakażeń koronawirusem SARS Cov-2 zarejestrowano 60 pacjentów, 13 pracowników oraz 7 osób z otoczenia:

- pacjenci szpitala, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem są na bieżąco przewożeni do szpitali dedykowanych do leczenia COVID-19,

- 14 osób, w tym 8 pracowników szpitala z wynikiem pozytywnym podlega izolacji domowej – wyniki zostały przekazane do lekarzy pierwszego kontaktu ze wskazaniem opieki medycznej,

- 1 pracownik pozostaje w obowiązkowej kwarantannie domowej,

- 2 inne osoby mające styczność z osobami z wynikiem pozytywnym badania pozostają w obowiązkowej kwarantannie domowej,

- 15 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym,

- 1 zgon pacjenta Oddziału Psychogeriatrii, hospitalizowanego po stwierdzeniu zakażenia COVID-19, w szpitalu dedykowanym do leczenia tego schorzenia,

- 13 osób wyzdrowiało, w tym w dniu 31.07.2020 odnotowano wyzdrowienie 4 pacjentów - otrzymano dwa kolejne negatywne wyniki badania w kierunku obecności RNA wirusa COVID_19 ( SARS-CoV-2).

 

Domu Pomocy Społecznej w Czarnowie, Filii w Gostyninie, ul. 3 Maja 47 – zarejestrowane w dniu 19.07.2020 r. W ognisku:

Do chwili obecnej zarejestrowano 24 zakażenia koronawirusem SARS Cov-2, w tym: 15 zakażeń dot. mieszkańców DPS, 5 pracowników DPS oraz 4 osoby z otoczenia.

- 12 mieszkańców podlega izolacji na terenie DPS, w wydzielonej części obiektu, otoczeni są opieką medyczną przez lekarza oraz opieką pielęgnacyjną przez dedykowanych do tych czynności pracowników DPS. Pozostali mieszkańcy nie mają możliwości kontaktu z w/w,

- 2 osoby (mieszkańcy DPS) ze względu na schorzenia współistniejące są hospitalizowane w szpitalach dedykowanych leczeniu COVID-19,

- 1 zgon mieszkańca DPS, hospitalizowanego w szpitalu dedykowanym do leczenia tego schorzenia,

- 1 osoba wyzdrowiała – pracownik DPS - otrzymano dwa kolejne negatywne wyniki badania w kierunku obecności RNA wirusa COVID_19 ( SARS-CoV-2).

- 8 osób, w tym 4 pracowników podlega izolacji w warunkach domowych - wyniki zostały przekazane do lekarzy pierwszego kontaktu ze wskazaniem opieki medycznej,

- 7 pracowników wraz z rodzinami pozostaje w obowiązkowej kwarantannie domowej, łącznie 10 osób,

- 4 inne osoby mające styczność z osobami w wynikiem pozytywnym badania pozostają w kwarantannie domowej,

- 75 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym,

Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku, podejmowane są i prowadzone dalsze czynności ograniczające szerzenie się zakażeń wśród mieszkańców powiatu gostynińskiego.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

rowyrowy

3 3

Wy w Pl Nadajecie się do kopania rowów.
Kraj kierowców i ochroniarzy . Dziki kraj ... ktoś już to stwierdził wcześniej. Nie pozdrawiam. 11:53, 01.08.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

IgorIgor

0 0

To wynocha do raju za granicę. 19:18, 02.08.2020


LOLALOLA

0 0

SĄDZISZ INNYCH WEDŁUG SIEBIE? ?? 22:28, 02.08.2020


januszjanusz

4 0

prosze nie obrażac ,,cieciów'' zarówno dyplomowanych jak i nie dyplomowanych! 13:09, 01.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA