Zamknij
REKLAMA

Nowo mianowani nauczyciele w szkołach powiatu sochaczewskiego

11:00, 13.07.2020 | Starostwo Powiatowe w Sochaczewie
Skomentuj
REKLAMA

Akt nadania stopnia awansu zawodowego podwyższa status zawodowy nauczyciela i otwiera mu drogę do uzyskania kolejnego stopnia awansu – nauczyciela dyplomowanego. I tak było w przypadku sześciorga nauczycieli z trzech szkół ponadpodstawowych oraz jednej placówki oświatowej, dla których organem prowadzącym jest powiat sochaczewski – przystąpili bowiem oni do egzaminu o awans na stopień nauczyciela mianowanego.

 

Do egzaminu, który odbył się we wtorek, 7 lipca przystąpiła jedna nauczycielka Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina, dwie nauczycielki z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego, dwoje nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie oraz nauczyciel - wychowawca z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie. Komisji egzaminacyjnej, przewodniczyła Urszula Opasiak, dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji w Sochaczewie. W skład komisji, zgodnie z ustawą Karta Nauczyciela zasiadają: przedstawiciel organu prowadzącego szkoły, przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny, dyrektor szkoły lub placówki oraz dwóch ekspertów z listy Ministra Edukacji Narodowej.

Pomyślnie egzamin udało się zdać wszystkim przystępującym do niego nauczycielom, a ci wcześniej, by do niego przystąpić musieli spełnić wskazane wymagania kwalifikacyjne i odbyć staż zakończony pozytywną oceną dorobku zawodowego nauczyciela.

Uroczyste wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego będzie miało miejsce po wakacjach - na początku nowego roku szkolnego.

Awans na stopień nauczyciela mianowanego na terenie powiatu sochaczewskiego przeprowadzany jest co roku, zazwyczaj z początkiem wakacji i przystępuje do niego zbliżona liczba nauczycieli.

 

Przypomnijmy, Warunkiem uzyskania awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego jest odbycie stażu trwającego 2 lata i 9 miesięcy, uzyskanie pozytywnej oceny dorobku zawodowego oraz zdanie egzaminu przed komisją egzaminacyjną, w naszym przypadku powołaną uchwałą Zarządu Powiatu w Sochaczewie. Akt nadania stopnia awansu zawodowego podwyższa status zawodowy nauczyciela i otwiera drogę do uzyskania kolejnego stopnia awansu – nauczyciela dyplomowanego. Dokument ten świadczy o poszerzeniu i pogłębieniu przez nauczyciela wiedzy i umiejętności zawodowych.

 

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 

(Starostwo Powiatowe w Sochaczewie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA