Zamknij
REKLAMA

Zmiany personalne w sochaczewskich parafiach

11:43, 29.06.2020 | Redakcja
Skomentuj
REKLAMA

Kuria Diecezjalna Łowicka ogłosiła translokaty w ramach Diecezji Łowickiej. Kilka zmian dotyczy sochaczewskich parafii. Między innymi parafianie będą się musieli pożegnać z księdzem Łukaszem z parafii św. Wawrzyńca. Są też zmiany w parafii w Boryszewie.

Podajemy zmiany personalne, jakie na skutek decyzji Diecezji Łowickiej zajdą w najbliższym czasie w sochaczewskich parafiach.

- ksiądz mgr Łukasz WARZYŃSKI został zwolniony z rezydenta parafii pw. św. Wawrzyńca, diakona i męczennika w Sochaczewie, a mianowany wikariuszem parafii św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie. Dodatkowo zwolniony z funkcji Dyrektora Agencji Reklamowej Victoria.

- ksiądz mgr Marek WĘGRZYNOWICZ, został zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Sochaczewie, a mianowany wikariuszem parafii św. Bartłomieja Ap. w Domaniewicach.

W naszych parafiach pojawią się też nowi księża:

- ksiądz mgr lic. Sylwester ŁAJSZCZAK zwolniony z urzędu wikariusza parafii św. Wawrzyńca w Kutnie, a mianowany wikariuszem pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie.

- ksiądz Kan. Ryszard PAJDA został zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Małgorzaty, dziewicy i męczennicy, w Górze Świętej Małgorzaty, zamieszka parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Sochaczewie

- ksiądz mgr Krzysztof PRZESMYCKI został skierowany do Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

agnostykagnostyk

17 5

A może się dowiemy jakie są przyczyny zwolnienia i przenosin do innych parafii (emerytura, choroba, pazerność, molestowanie ministrantów) ? 13:22, 29.06.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

anonimanonim

13 5

pewnie wszystko co wymieniłes hahah ale za rzadów piss sie nie dowiemy :( 14:10, 29.06.2020


do agnostykado agnostyka

7 4

Aleś Ty niedouczony jesteś. Powodów zmian kapłańskich jest kilka. Wynikają one m.in. z faktu, że corocznie do grona duchownych dołączają nowo wyświęceni, dla których trzeba wybrać konkretne parafie. Oznacza też to, że starsi księża zostają przesunięci na inne placówki duszpasterskie. Prócz tego część kapłanów przechodzi na emeryturę, a więc trzeba na ich miejsce wyznaczyć nowych proboszczów. Inni rozpoczynają studia. Takie roszady trwają od lat. To, że sam masz dziwne ciągoty do osobników tej samej płci nie oznacza ze każdy inny też tak ma. 16:38, 29.06.2020


HubHub

11 4

Dokładnie kolego wszystkiego po trochu swój swojego kryje 14:14, 29.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Primo PRAWDAPrimo PRAWDA

6 2

Masz dowody idz na policje. Inaczej nie kreuj feikow. 18:27, 29.06.2020


leoleo

2 0

ksiądz mgr lic. Sylwester ŁAJSZCZAK - co to za herezyjne tytuły (ksiądz magister licencjat- żenada) 12:53, 06.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA