Zamknij
REKLAMA

Basen Orka gotowy do otwarcia. W nieckach najbezpieczniej

10:17, 02.06.2020 | Redakcja
Skomentuj
REKLAMA

Po ponad dwumiesięcznej przerwie basen Orka w Sochaczewie jest gotowy do otwarcia. Zgodnie z rządowym programem odmrożeń, swoje drzwi dla mieszkańców otworzy 6 czerwca. Czekamy na ostateczną informację, jaki limit gości będzie tu obowiązywał, a tych zdecyduje główny inspektor sanitarny. W każdym razie woda w basenach już jest, a jak zapewnia dyrektor MOSiR Mieczysław Głuchowski, panujące tu warunki są szczególnie nieprzyjazne dla wirusa.

Czas zamknięcia wykorzystali na zrobienie potrzebnych remontów. By nie generować kosztów, opróżnili niecki z wody. Ale to już za nimi. I za nami. Basen Orka w Sochaczewie jest gotowy do otwarcia. Zgodnie z rządowymi wytycznymi stanie się to w sobotę 6 czerwca.

Istotną niewiadomą do tej pory pozostaje limit osób, które będą mogły przebywać na pływalni. Zdecyduje i nim Główny Inspektor Sanitarny. Pozostałe „obostrzenia” dyrektor MOSiR Mieczysław Głuchowski ma już rozpoznane. Jak zapewnia, pomieszczenie z nieckami będzie najbezpieczniejszym w kontekście zagrożenia zakażeniem, gdyż wirus podobno nie lubi wilgoci, wysokiej temperatury, ozonowania i chlorowania.

Gorzej jest z pozostałymi pomieszczeniami.

- Najbardziej newralgicznym miejscem będzie pomieszczenie z prysznicami. Będziemy prosić i uczulać klientów o zachowanie w tym pomieszczeniu bezpiecznego dystansu. Z kolei korzystanie z szatni nie powinno być problematyczne. Mamy bardzo dużo szafek, które będą każdorazowo dezynfekowane po każdym użytkowniku. Ponadto będziemy mierzyć temperaturę klientów specjalnym termometrem. Postaramy się uczulić ludzi, aby zachowali ostrożność w wymijaniu się na klatce schodowej i w korytarzach obiektu pływalni. Widownia będzie zamknięta. Zamierzamy też oddzielić drogi dla klientów pływalni i siłowni. Będą oni wchodzić i wychodzić do budynku innymi wejściami: klienci pływalni głównym, natomiast dla osób przychodzących na siłownie będą dostępne drzwi boczne (w szczycie od strony boiska treningowego) – [cyt. za UM].

Jak zapewnia dyrektor Głuchowski, ważność karnetów zostanie automatycznie przedłużona, a cennik basenu nie ulegnie zmianie.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA