Zamknij
REKLAMA

Wieje w Sochaczewie i szybko nie przestanie

12:01, 13.02.2020 | P.S.
Skomentuj
REKLAMA

W całej Polsce, a także w Sochaczewie odczuwaliśmy ostatnio skutki orkanu Sabina. Niemal każdej doby strażacy z Sochaczewa i gmin ościennych wyjeżdżali by usunąć połamane lub przewrócone drzewa. Szczęśliwie w naszej okolicy obyło się bez ofiar.

 Ledwie wiatr osłabł, a synoptycy już meldują, że znowu będzie wiało. To za sprawą zmierzającego w naszym kierunku sztormu Denis. Ten jeszcze w tym tygodniu ma dotrzeć także do powiatu sochaczewskiego. Co znowu oznacza silny wiatr w porywach nawet do 100 kilometrów na godzinę.

Specjaliści z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zaznaczają, że to nie jest powód do paniki, ale na wichurę dobrze się przygotować. W tym celu należy:

  • usunąć z parapetów, balkonu, obejścia wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr i stanowić zagrożenie;
  • zamknąć okna i drzwi, jeżeli istnieje taka potrzeba dodatkowo je zabezpieczyć;
  • przygotować oświetlenie zastępcze – latarki z zapasem baterii;
  • zapewnić bezpieczeństwo swoim zwierzętom, zwłaszcza tym przebywającym na zewnątrz;
  • znaleźć bezpieczne miejsce dla swojego pojazdu – nie parkować w pobliżu drzew, reklam, szyldów i słupów trakcji energetycznej.

A w czasie samej wichury zdecydowanie lepiej jest ograniczyć czas przebywania na zewnątrz. Najlepiej unikać też jazdy samochodem z uwagi na możliwość zwiania pojazdu z pasa ruchu lub uszkodzenia go przez spadający konar drzewa. Niebezpieczne są także windy, w przypadku odcięcia prądu możemy w nich utknąć na dłużej. Należy też zwrócić uwagę na ewentualnie zerwane przewody elektryczne. Mogą stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi i zwierząt. On nich, a także o wszystkich innych zagrożeniach na terenie powiatu należy informować sochaczewską straż pożarną.

 

 

(P.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

SylwiaCSylwiaC

1 0

"znaleźć bezpieczne miejsce dla swojego pojazdu – nie parkować w pobliżu drzew, reklam, szyldów i słupów trakcji energetycznej" - to samochód w kieszeń trzeba będzie wziąć ;-) 15:09, 13.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KamilGKamilG

1 0

nie ma takich miejsc 19:05, 13.02.2020


MirekWMirekW

1 0

Ewentualnie własne podwórko i garaż. 15:16, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CumulusCumulus

1 0

Niech wieje, te miasto potrzebuje silnych wichur, szczególnie w maju. 21:51, 13.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA