Zamknij
REKLAMA

Zdzisław Chrzanowski Honorowym Obywatelem Brochowa

11:33, 12.02.2020 | aw
Skomentuj
REKLAMA

Jak już informowaliśmy, Rada Gminy na  sesji 20 grudnia ubiegłego roku jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Gminy Brochów panu Zdzisławowi Chrzanowskiemu.

I właśnie 10 lutego, podczas XVIII sesji rady wójtowi Piotrowi Szymańskiemu oraz przewodniczącemu rady Jackowi Karasiowi przypadł zaszczyt  wręczenia panu Zdzisławowi honorowego tytułu, okolicznościowego symbolu i kwiatów.

Jak mówił wójt Szymański, pan Zdzisław Chrzanowski jest fantastycznym, uczynnym człowiekiem, mocno zaangażowanym z sprawy społeczne, lokalnym patriotą. Pan Zdzisław zawsze z dużym oddaniem i chęcią wykazywał się w różnego rodzaju działaniach mających na celu niesienie pomocy innym mieszkańcom. Od wczesnych lat młodości rozpoczęła się jego przygoda z pożarnictwem. W gminie Brochów od 1966 roku przez ponad 50 lat pełnił rolę prezesa Zarządu OSP. Był również gminnym radnym, w 1988 roku był członkiem Komitetu Budowy Pomnika w Janowie, zainicjowanej przez innego Honorowego Obywatela Gminy Lucjana Kacprzaka. Pan Zdzisław jest także członkiem brochowskiego bractwa śpiewaczego „Vexilla Regis” i czynnie udziela się w życiu parafii.

Pan  Zdzisław Chrzanowski jest czwartym mieszkańcem gminy zaszczyconym tytułem Honorowego Obywatela Gminy Brochów. Przed nim otrzymali je wspomniany już Lucjan Kacprzak, były wieloletni wójt gminy Andrzej Fijołek i również długoletni proboszcz parafii Brochów ksiądz Jan Zieliński.  

 

 

(aw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MieszkaniecMieszkaniec

3 2

Sorry ja nie mam nic przeciwko temu człowiekowi, bo go nie znam. No właśnie nie znam go zapewne jak większość mieszkańców gminy. Kto decyduje o wyborze osób do tego tytułu? 21:23, 12.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jaja

1 0

Od kiedy mieszkasz na terenie gminy?? Ten czlowiek urodzil sie i cale życie poswiecił gminie oraz pracy spolecznej. Praca w OSP to jego pasja i powolanie. 18:54, 26.02.2020


REKLAMA