Zamknij
REKLAMA

Koduj z gigantami. Bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci

12:54, 24.01.2020 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

„Koduj z gigantami” to bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci w wieku szkolnym. Akcja ma charakter ogólnopolski, a Sochaczew ma to szczęście, że znalazł się w gronie miast, w których odbędą się zajęcia.

 

Jak mówi koordynatorka projektu Agnieszka Paziewska:

- Dzieci do późnych godzin nocnych potrafią grać na komputerach i smartfonach, tymczasem my chcemy je zachęcić do mądrego korzystania ze zdobyczy technologicznych. Programowanie uczy logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, radzenia sobie w różnych sytuacjach. To procentuje w każdej dziedzinie życia.

Pomysłodawcą projektu jest ogólnopolska szkoła Giganci Programowania. Celem – zapoznanie dzieci z programowaniem i nowoczesnymi technologiami, a dla starszych dzieci także zwiększenie świadomości o dalszej ścieżce edukacji i pracy w IT.

Zapisów można dokonywać przez stronę www.giganciprogramowania.edu.pl po wejściu w zakładkę Koduj z gigantami. Po przesłaniu formularza na podanego maila przyjdzie informacja o harmonogramie spotkań.

Warsztaty ruszają 1 lutego o 9.00 w sochaczewskim Ogrodniku. Materiały będą zapewnione przez organizatora. Dzieci nauczą się na warsztatach m.in. tworzenia aplikacji na telefon i gier komputerowych. Dla komfortu uczestników na sali będzie kilku nauczycieli, którzy będą z nimi pracować.

Na podstawie wywiadu przeprowadzonego przez Grażynę Bolimowską-Gajdę.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone