Zamknij
REKLAMA

Zmiany kadrowe w komendzie policji

10:54, 14.01.2020 | opr. redakcja
Skomentuj
REKLAMA

Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu mł. insp. Zbigniew Mikołajczyk z początkiem stycznia przeszedł na emeryturę. Pożegnał się z podwładnymi. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi go na stanowisku komendanta wojewódzkiego. Jego obowiązki przejął tymczasowy I zastępca KWP insp. Michał Ledzion.

 

Jak podkreślał mł. insp. dr hab. Zbigniew Mikołajczyk, służba na Mazowszu była dla niego ogromnym zaszczytem i wyzwaniem oraz niezwykle ważnym zwieńczeniem pracy zawodowej. Podczas uroczystości komendant podziękował wszystkim współpracownikom za wsparcie i wkład w realizację zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa na terenie Mazowsza. Swoją wdzięczność skierował również w stronę rodziny, dziękując za wyrozumiałość i wsparcie w trudnych chwilach.

Zbigniew Mikołajczyk z dniem 1 kwietnia 2017 r. wyznaczony został przez ministra spraw wewnętrznych i administracji na stanowisko zastępcy komendanta-prorektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W roku 2018 uzyskał na Akademii Sztuki Wojennej stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. Od lipca 2019 pełnił funkcję komendanta wojewódzkiego policji w Radomiu. Wcześniej przed nim funkcję komendanta wojewódzkiego pełnił insp. Tomasz Michułka, którego Komendant Główny Policji w grudniu 2019 roku mianował na stanowisko zastępcy dyrektora Biura Kryminalnego KGP.

Natomiast obecnie pełniący obowiązki mazowieckiego komendanta policji wojewódzkiej insp. Michał Ledzion został powołany na stanowisku i zastępcy KWP z końcem listopada ub.r.

Michał Ledzion urodził się w 1970 r. w Łodzi. Służbę w Policji rozpoczął w 1990 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Związany był z pionem kryminalnym i prewencyjnym. Zajmował różne stanowiska w strukturach Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, jak i w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi. Ostatnio pełnił służbę na stanowisku Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.

Od 1 października 2019 pełni obowiązki I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu.

opr. red.

 

(opr. redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

zbigniew15zbigniew15

3 0

Jeżeli zastępca miał wyższy stopień oficerski od komendanta, to się nie dziwię że odchodzi. 11:43, 14.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

stefanstefan

2 0

takie rzeczy tylko w Polsce! 18:42, 14.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA